Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux alatt hogyan kell...

Linux alatt hogyan kell telepíteni a legújabb LibreOffice-t? Szeretném, ha automatikusan frissülne is.

Figyelt kérdés

Az ubuntu egy régebbit telepített fel, pedig már van néhány verzióval frissebb változat is.

Hogyan tudom uninstallálni a jelenlegit, törölni a mostani verziót a szoftvertárból vagy miből, és hogyan tudom a legújabbat odatenni, telepíteni, és frissíteni? meg persze rávenni, hogy ha új frissítéseket letöltse és telepítse?



2017. szept. 23. 08:47
 1/8 A kérdező kommentje:
Nem értek az ilyesmihez, kérlek, szájbarágósan magyarázzátok el lépésről lépésre, hogy mit tegyek, és mivel szeretném megtanulni, megérteni a folyamatot, azt is, hogy mi mit jelent, miért kell úgy csinálni. Köszi.
2017. szept. 23. 08:50
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Tegyél fel újabb Ubit, ha van. Egyébként első sorban mindig azt a verziót kell használni, amit az oprendszer tárolóiban megtalálsz, mert az van a legjobban felkészítve a rendszerre. Más verzió instabilabb vagy bugosabb lehet.
2017. szept. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Most telepítettem az LTS-t, és az általános frissítéseken is túl vagyok. Az 5.1.6 van rajta, pedig azóta már 5.3.6 is van. Az 5.4.2 tudom, hogy még nem kiforrott, de a 6-osoknak már annak kell(ene) lenni.
2017. szept. 23. 09:22
 4/8 CspCsj ***** válasza:
2017. szept. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. De ahhoz, hogy telepíthessem az 5.4-et előbb nem csak uninstallálnom kell, hanem a szoftverközpontból vagy honnan is törölnöm kell, hiszen annak a helyére kell felvennem a linkben leírtakkal. Azt hogyan tudom megcsinálni?
2017. szept. 23. 22:46
 6/8 CspCsj ***** válasza:

5. fejezet: [link]

Teljes eltávolítás: [link]

2017. szept. 24. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Tom Benko ***** válasza:
Ha hozzáférsz újabb csomagokhoz, akkor nem kell semmi extra kanyart tenned, csak simán telepíted őket, a csomagkezelő elrendez téged.
2017. szept. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Közben megoldódott: A frissítéskezelővel a legegyszerűbb. Uninstallálni sem kell, és a súgó és egyebek is azzal együtt frissülnek.
2017. szept. 27. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!