Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » LaTeX segítség?

LaTeX segítség?

Figyelt kérdés
Egy .tex kiterjesztésű fájlt szeretnék .pdf-re lefordítani, be is írtam a "pdflatex valami.tex" parancsot és a terminálba mindig ezt írja ki: "! LaTeX Error: File `fontec.sty' not found." Valaki tudna segíteni, hogy mit csináljak? (Most tanulom a LaTeX használatát)

2017. szept. 24. 11:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok nagy LaTeX-guru, mindössze annyira ismerem, hogy a rá épülő LyX-et használom (mondjuk azt egyre sűrűbben, és egyre jobban tetszik), de ettől függetlenül: a hiba elég beszédes. Szerintem keress rá a fontec.sty kifejezésre, és biztos, hogy találsz megoldást, vagy valami oldalt, ahonnan azt letöltheted, hiszen az a problémája, hogy ez a fájl hiányzik.
2017. szept. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod, ment a zöld! Viszont hiába keresem nem találok rá megoldást, vagy lehet csak én nem látom.
2017. szept. 24. 12:59
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is inkább az utóbbi.
2017. szept. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 CspCsj ***** válasza:

Nem lett elírva a dokumentum elején a hivatkozás?


\usepackage{fontenc}

2017. szept. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem lett elírva de sikerült megkerülni a dolgot, így ha picit kacifántosan is, de működik a dolog. Akik segítő szándékkal hasznos választ adtak azoknak ment a zöld.
2017. szept. 24. 21:15
 6/6 Tom Benko ***** válasza:
Szerintem az fontenc akar lenni. Jó helyen van a csomag? Milyen LaTeX rendszert használsz, MikTeX vagy LaTeXLive? Érdemes lenne első körben rákeresni a fontenc.sty fájlra, megvan-e, illetve általában a fontenc csomagra. Másrészt a fontenc paramétereket vár, szóval érdemes \usepackage[T1]{fontenc} formában írni. A pontos preambulum micsoda?
2017. szept. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!