Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet képet lementeni...

Hogyan lehet képet lementeni a Comenius Logóból?

Figyelt kérdés

Letöltöttem a Comenius Logót, ikon készítés céljából.

Miután elkészítettem a képet, bementem a Fájl menübe és a Ment, illetve a Mentés funkciók nem működtek. Szürkén voltak kiírva.

Nem adminisztrátorként használom a gépet, viszont sikeresen le tudtam tölteni, és telepíteni.

Kérlek segítsetek!



2017. szept. 26. 19:39
 1/3 tabaki ***** válasza:

Biztosan én vagyok a hülye, de ikonkészítésre miért nem ikonkészítő programot használsz? A Comenius Logo egy programnyelv, amellyel programokat írhatsz (kétségtelen, hogy ezek például rajzolhatnak a képernyőre). Ha ennek ellenére lehet belőle képet kinyerni, azt biztosan nem az egyszerű Mentés funkcióval érheted el. Én nem ismerem ezt a szoftvert, tehát nem tudom, hogy valahonnét exportálhatod képként, kimásolva beviheted egy normális rajzprogramba, vagy programnyelvi utasításokkal tudsz képfájlba írni -- már, ha lehetséges egyáltalán, mert nem erre való.

Erre való viszont akármelyik képszerkesztő, azokból is kivált az említett ikonszerkesztők, amelyek másra nem is. Ha nagyon megszorulsz, a képnézegetők is használhatók, de hogy a C. Logo hogyan jutott eszedbe, arra nincs hihetőnek tűnő elképzelésem.

A legrosszabb esetben csinálj egy képernyőmentést, és azt alakítsd tovább egy rajzprogramban, jobb híján a Paint is megteszi.

2017. szept. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 tabaki ***** válasza:

Itt egy kiváló magyar ikonszerkesztő:

[link]

Ha nem akarod, vagy adminisztrátori jogok híján nem tudod telepíteni a szokásos (installer) változatot, akkor töltsd le a portable verziót, azt elég kicsomagolnod, és úgy is használható. A Settings menü Language... pontjában állíthatod be a magyar nyelvet.

2017. szept. 27. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm kipróbálom!
2017. szept. 29. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!