Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet flash playert...

Névtelenül nevű kérdése:

Hogyan lehet flash playert tenni Ubuntu-n Chromiumra?

Figyelt kérdés

Tudna valaki segíteni ebben? Egyáltalán nem értek a linuxhoz, windowsról térnék át. Olyan, mintha megvakultam volna, mintha leoltották volna a villanyt, semmit nem értek. Találtam bonyolultnak tűnő parancssoros megoldásokat, de nem hiszem, hogy ezt ne lehetne 2-3 kattintással megoldani.

Előre is köszönöm.



2017. szept. 26. 21:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Itt tudnak segíteni.

[link]

2017. szept. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2017. szept. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

"Találtam bonyolultnak tűnő parancssoros megoldásokat, de nem hiszem, hogy ezt ne lehetne 2-3 kattintással megoldani."

Ha a legfrissebb Flash plugint szeretnéd, mindösszesen 3 parancsból (+1, ha Firefoxot használsz) megoldható az egész:

sudo add-apt-repository ppa:jonathonf/pepperflashplugin-nonfree

sudo apt update

sudo apt install pepperflashplugin-nonfree


A Firefoxhoz:

sudo apt install browser-plugin-freshplayer-pepperflash


Forrás:

[link]

2017. szept. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. sajnos nem működik a parancssoros verzió. A végén kiírja, hogy a pepper valami nem található.

Az adobe oldaláról próbálnám letölteni, de nem engedi azt sem, mert kiírja hogy "a zesty-partner csatorna ismeretlen".

Kezdek kétségbe esni, ez az első megoldandó feladatom lenne ubuntun, három órája van fenn, és én 3 óra alatt sem tudtam megoldani ezt az egyszerű dolgot, még úgy sem, hogy lépésről-lépésre leírtátok, mit kell csinálni. Mi jöhet még?

2017. szept. 26. 22:36
 5/12 A kérdező kommentje:
Sikerült feltelepíteni valami restricted extras dolgot. A firefoxban már megy a flash, de a chromiumban továbbra sem. Hmm...
2017. szept. 26. 23:09
 6/12 A kérdező kommentje:

Ez egyszerűen észbontó. Itt olyan szavak merülnek fel, amelyekről életemben nem hallottam. Hát nem lehet feltelepíteni a flash plugint egyszerűen? Tároló? Csomagkezelő? sudo apt-get install gedit? PPA?

Én azt hallottam, hogy a linux az az alternatívája a windowsnak. Komolyan el kell olvasnom egy könyvet e miatt? Van akinek ez egyszerű? Csak ennyit szeretnék megcsinálni.

2017. szept. 26. 23:28
 7/12 anonim ***** válasza:

"a zesty-partner csatorna ismeretlen". "

Aha, zesty, vagyis a legújabb verzió.

Azt nem támogatja az előbb említett metódus (én a hosszabb támogatású 16.04 LTS-t használok, itt működik), akkor eltávolítandó:

sudo apt remove pepperflashplugin-nonfree browser-plugin-freshplayer-pepperflash && sudo apt autoremove

majd az előbb említett forrástároló is:

sudo add-apt-repository -r ppa:jonathonf/pepperflashplugin-nonfree

sudo apt update


Szerencsére a Zesty alapból támogatja a Pepperflash plugint,

[link]

nem kell 3. féltől származó forrást megadni, símán telepíthető:

sudo apt install pepperflashplugin-nonfree

2017. szept. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Újra nekifutottam, és minden ismeretlen szó jelentésére rákerestem külön-külön. /Wiki, blogok, stb.../

Feltettem a synaptic-ot, ez segített, innentől adta magát.

Mégegyszer köszönöm. :)

2017. szept. 27. 08:19
 9/12 akarkizoltan56 ***** válasza:
0%

ha firefoxban megy akkor azt használd

chromium elavult böngésző,olyan mintha a winfossban netscape navigátorRAL szeretnél böngészni

2017. szept. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"chromium elavult böngésző,olyan mintha a winfossban netscape navigátorRAL szeretnél böngészni"

A Google Chromium a Google Chrome nyílt forrású változata nagyjából ugyanazon a kódbázison alapulnak, csak pár kozmetikai és licencebeli eltérés van köztük.

"Chromium is an open-source web browser project started by Google, to provide the source code for the proprietary Google Chrome browser. The two browsers share the majority of code and features, though there are some minor differences in features, logos and they have different licensing."

[link]

2017. szept. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!