Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A következőt kéne megoldani...

A következőt kéne megoldani valami progival, szerintem elég általános igény, nem tudom van-e rá megoldás?

Figyelt kérdés

Az embernek van otthon egy külső vinyója, amin a személyes dolgait tárolja rendszerezve könyvtárstruktúrában.

Nyilván nem cipelsz magaddal mindig 2TB-ot, de adott esetben bármire szükséged lehet belőle.

Jól jönne néha, ha ehhez mindig hozzáférne az ember, de mondjuk elfogadható, ha munkaidőben nem kell, csak ha hazamész.

Viszont napközben a céges gépen is előfordulhat, hogy valamit le akarnál menteni erre a külső vinyóra, de nincs ott.

Meg az is jó lenne, ha tudnád, hogy mi van meg és mi nincs, mégha nem is tudsz hozzáférni pl. filmek, zenék stb.

Szóval tök hasznos lenne egyrészt ha az otthon lévő külső vinyó fájlstruktúráját folyamatosan szinkronizálná a gép,

és üres folderek vagy üres fájlok de fájlnevekkel mindig elérhetőek lennének adat nélkül.

Továbbá ebbe az üres fájlrendszerbe bedobálhatom a dolgokat napközben a megfelelő helyre, és ha hazamegyek, akkor automatikusan bemásolja.

Tehát nem kell napközben ömlesztve gyűjtögetnem és este kikeresnem, hogy mit hova akarok rakni,

hanem egyszer, amikor elém kerül napközben, el tudnám rögtön intézni.

Esetleg az se lenne rossz, ha mindez nem üres fájlrendszerrel menne, hanem az elmúlt hónap érintett tételei ott lennének, amikkel valószínűleg dolgozok, de nem több.



2017. szept. 29. 17:12
 1/8 anonim ***** válasza:
A külső vinyó arra való, hogy cipeld magaddal. Ha meg nem cipeled, akkor ott a Dropbox/Google Drive/stb. Napközben feltöltöd, otthon este bekapcsolod a gépet és leszinkronizál mindent.
2017. szept. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Aki ilyenre vágyik, vesz egy NAS-t, és felhőtárhelyet használ.
2017. szept. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

nem akarok nettől függeni, és NAS-t se akarok, mert nem akarom hogy eglsz nap menjen fölöslgesen


a kérdésem szoftveres kérdés, nem hardweres, jó lenne a szoftveres részére, ha valaki tudna válaszolni


jogos dolog a szinkronizálásnak ez a fajtája, amit írok egyébként is, amikor nem akarod, hogy a gépeden rajta legyen a teljes másolat, hanem csak az utóbbi hónap aktív dolgai, viszont a fájlrendszer ott legyen

2017. szept. 29. 20:53
 4/8 anonim ***** válasza:
Sose hallottam még, hogy valakinek ilyenre lenne szüksége. Minek a filenév, ha maga a file nincs ott? Úgyse tudod semmire használni, tehát felesleges a filenév is.
2017. szept. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
azért hogy tudd mi van meg, hogyan van rendezve, nevében adatok lehetnek, lejátszási listát csinálhatsz, ezer dologra jó, egyébként meg mondtam, hogy az utolsó hónap meg legyen meg
2017. szept. 30. 16:51
 6/8 roli96 válasza:
Amit te akarsz az lehetetlen. először is a hardver kizárva azt mondtad. innentől kezdve semmilyen adathordozót nem viszel magaddal, tehát A ból B be való file átvitel csak hálózaton keresztül lehetséges, de mivel nettől se akarsz függeni így ez is kizárva. se hordozó se net = nincs megoldás :)
2017. okt. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
hálózat nem egyenlő internet
2017. okt. 21. 22:38
 8/8 roli96 válasza:
igen tudom, de nyilván nem akarsz kihúzni pár km kábelt és több tízezres antenna rendszert se szeretnél kiépíteni
2017. okt. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!