Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » HTML-kódokkal ábrázolt szóközö...

HTML-kódokkal ábrázolt szóközöket és ékezeteket tartalmazó fájlokat hogy lehet csoportosan átnevezni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Letöltöttem sok fájlt wget segítségével és a HTML által kódolt ékezetes fájlnevek szerint töltötte le a fájlokat.

Tehát a space helyett az szerepel, hogy %20, "á" betű helyett: %C3%A1 kód szerepel és minden ékezetes betűnek megvan a saját hasonló kódja.

Parancssorban a Windows (Windows 7 32 bit) nem szereti ha olyan fájlnév van neki megadva, ami szóközt tartalmaz, így ha parancssorban próbálnám cserélni a %20 karaktert szóközre, az rögtön nem tetszene...

Total Commander vagy hasonló tud ilyet, mi az ami segítene?



2017. okt. 7. 10:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Tud igen, kijelölöd az átnevezendőket és Ctrl+M.
2017. okt. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Felismeri ezeket a kódokat és konvertálja automatikusan ékezetekké? Van ilyen opciója? Az, hogy csoportos átnevezést önmagában tud, azt tudom...

Ezt a cserét is meg tudja oldani?

2017. okt. 7. 10:43
 3/10 anonim ***** válasza:
Bármelyik fájlírásra alkalmas programnyelven megoldható, pl php.
2017. okt. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha ilyen alap dolgok gondot okoznak neki, akkor majd biztos programozni fog tudni :)


Nem, kézzel kell minden esetet megcsinálni, de azt a 10 alkalmat kibírod valahogy.

2017. okt. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Pascal-lal megoldanám, ha a szóközös fájlneveket elfogadná és az ékezet-kezelés normál lenne...

Nagyon jó látni, hogy itt gondolatolvasók is vannak, nem tudom miből jött az, hogy 10 fájlról lenne szó, hosszú fájlnevek vannak, több mint ezer...

2017. okt. 7. 12:51
 6/10 A kérdező kommentje:
Honnan jött hogy csak alapdolgokat tudok, nem tudom...
2017. okt. 7. 12:54
 7/10 anonim ***** válasza:
Na. 2000 ft értékű bitcoinért megírom neked!
2017. okt. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nincs digitális valutám, nem modernizálódtam annyira. :-)
2017. okt. 7. 19:22
 9/10 anonim ***** válasza:
Normál valutát is elfogadok! :)
2017. okt. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Megoldottam, nekem szerencsére, neked sajnos. :-)
2017. okt. 9. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!