Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan helyezzek át egy fájlt...

Hogyan helyezzek át egy fájlt a mappa almappájába gyors gombbal?

Figyelt kérdés
Hogyan állítsak be egy olyan funkciót a windows-ban hogy egy kijelölt fájlt vagy fájlokat egy bizonyos gyors gombbal áthelyezze a mappa almappájába. Tehát pl. ha a kijelölt kép eddig a C:\Users\Public\Pictures-ben volt akkor az átkerüljön a C:\Users\Public mappába.
2017. okt. 13. 16:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Kijelölés után CTRL+X (kivágás), visszaugrás az előző mappába, majd CTRL+V (beillesztés).

Ez 3 lépés (ideje 1-3 másodperc), ettől triviálisabb nincs. Lehetne segédprogrammal meg parancssorokkal szórakozni, de az 1 mozdulat - 1 kattintás - 1 mozdulat még ezektől mindig egyszerűbb, az is biztos.

2017. okt. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csinálj egy parancsikont a következőkkel:


Maga a program:

powershell

A paraméterei pedig:

-command Move-Item C:\Users\Public\Pictures -Destination C:\Users\Public -Force


..utána hozzárendelsz egy hotkeyt.

2017. okt. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nyilván kelleni fog ehhez egy segédprogram, a kérdés hogy mivel lehet egy ilyen + funkciót hozzáadni a widows fájlkezelő rendszerhez. Értem én hogy minek egy ilyet megcsinálni amikor csak egy 3 kattintást redukálunk 1-re, de ha a művelet 300-szor végzi el az ember naponta akkor azért csak jobb értelemszerűen.
2017. okt. 13. 17:59
 4/5 A kérdező kommentje:
Mellesleg a gyakorikérdéseken a leggyakoribb válasz hogy megkérdőjelezik a kérdés értelmét.
2017. okt. 13. 17:59
 5/5 anonim ***** válasza:
Total Commander két mappával dolgozik. Egyikben megnyitod a forrásanyagot, másikban a célmappát. Kijelölés után már csak 1 gomb az áthelyezés (F6).
2017. okt. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!