Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egy programra lennék kíváncsi,...

Egy programra lennék kíváncsi, hogy létezik e. Szkennelésről lenne szó. A4 oldalt kellene szkennelnem és ehhez a témához kapcsolódva lenne 1-2 kérdésem. Bővebben lent. Létezik e?

Figyelt kérdés
Szóval egy a4 lapot kellene beszkennelni ami tele van írással.. de nekem azon kellene javítanom betűket, számokat, mondatokat. Na most valójába arra lennék kíváncsi, hogy létezik e olyan program amivel úgymond beszkennelem a lapot és a képernyőn ami megjelenik kép vagy dokumentum, amit ugye elmentettem azt egy "programba" megnyitom és tudok javítani a szövegen?

2017. okt. 16. 19:43
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem
2017. okt. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

OCR a gyűjtőneve azoknak a programoknak vagy online oldalaknak ahol egy scannelt tartalmat megkísérel gépelt szöveggé alakítani. Hátrány ha magyar ékezetes szövegről van szó, ezeket kevésbé tudják értelmezni, illetve minél kevésbé olvasható ki annál nagyobb a tévedés lehetősége, vagy hogy egyáltalán felismeri a karaktert.


Egy scannelt gépelt szöveget mondjuk 80-90% százalékban képesek visszaadni és alig van javítanivaló benne, míg egy kéz írott szöveget lehet 20-30% hatékonysággal vagy még rosszabbul ismernek fel, akkor már gyorsabb ha te legépeled magadnak.

2017. okt. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ de sajnos nem teljesen értem. Szóval ezen a programon keresztül OCR ha beszkennelem a lapot akkor tudok én személyesen változtatni a szövegen, például törölni meg átírni, vagy pedig a program maga végzi a dolgát és ha lát hibát akkor maga kijavítja?
2017. okt. 16. 19:56
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A program például tátteszi Word-be a szöveget és törölhetsz belőle, javíthatod, átírhatod.

Elnézést ha nem teljesen értem a kérdést hogy mit szeretnél....

2017. okt. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Pont ez érdekelt, hogy lehetséges e Wordben szerkeszteni egyáltalán letölteni Wordbe a beszkennelt dokumentumot. Köszönöm :)
2017. okt. 16. 20:03
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem. OCR:

[link]


Tehát ha van egy program ami képes az OCR-re akkor abba betallózod a szkennelt fájlt, majd az átkonvertálja neked egy szerkeszthető (tipikusan .doc/docx) formátumba. Amely karaktereket képes volt felismerni azt beírja, amit nem azt kihagyja vagy megpróbálja valami hasonlóval helyettesíteni. És itt jön képbe az ékezetes betű, mert ezek a programok általában az angol szöveggel bánnak a legjobban, és lehet a mi "Á" betűnket mondjuk À, Á, Â, Ã, Ä, vagy Å betűnek fogja behelyettesíteni, és jön a macera vele. Azt szerkesztesz vele amit csak akarsz, de ha nagyon szétkapja a szöveget mert alig ismeri fel akkor több munka van vele mintha te magad leírnád a papírról a szövegszerkesztőbe.

2017. okt. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ! Ment nektek a zöld :)
2017. okt. 16. 20:06
 8/10 DjImipapa ***** válasza:
100%
Pont a legtutibbról essen már szó...neve:abbyy finereader!!!😃
2017. okt. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
#8: Gyakorlatilag más használható program nincs is. Ma már gyakorlatilag 100%-os a magyar nyelv felismerése és feldolgozása.
2017. okt. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nektek is :)
2017. okt. 19. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!