Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet ilyen Windows...

Hogyan lehet ilyen Windows kötegfájlt készíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy olyan kötegfájlra lenne szükségem, ami két parancsot hajt végre:


-Először törli az x.txt fájlt

-Majd az x2.txt fájlt átnevezi x.txt -re.


Tulajdonképpen tehát 1 fájlt kéne kicserélni egy másikra.


Próbálkoztam már vele, a .bat fájl tartalma eddig ez volt:


del D:\mappa(ák)\fájlnév.kiterjesztés

ren D:\mappa(ák)\ régifájlnév.kiterjesztés újfáljnév.kiterjesztés


Elkészültem, elindítottam, hibát nem írt ki, rákérdezett valamire (Biztos benne? <I/N>) (gondolom itt a törlésre kérdezett rá), megnyomtam az I betűt, majd bezáródott. Ellenőriztem, hogy mit csinált és kiderült, hogy semmit.


Utánna próbálkoztam több variációval is.

Végül sikerült egy olyat csinálnom, ami minden fájlt törölt, kivéve azt, amit nem kellett volna :D.


Erre nagyon berágtam, nehezen, de sikerült visszaállítanom a törölt fájlokat a recuva segítségével, és most ott vagyok, mint eddig.


Hogyan kéne megcsinálni?


2017. okt. 21. 21:01
 1/2 A kérdező kommentje:

Végül sikerült egy olyat csinálnom, ami minden fájlt törölt, kivéve azt, amit nem kellett volna :D.


Helyesen:

Végül sikerült egy olyat csinálnom, ami minden fájlt törölt a mappából, kivéve azt, amit valóban kellett volna :D.


Elírtam, bocsánat....

2017. okt. 21. 21:04
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem valahol sikerült egy *-ot belerakni, rákérdezni csak akkor szokott, és emiatt is törölt mindent.
2017. okt. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!