Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet távolról vezéreln...

Szabó Zoltán 47 kérdése:

Hogyan lehet távolról vezérelni (Részletek lent)?

Figyelt kérdés

Vettem egyszerű WIF-s kapcsolót (kínai), amit mobiltelefonról lehet ki és be kapcsolni. Ehhez a használati utasítás szerint egy e-Control (BroadLink) nevű szoftvert kellett letölteni az androidos telefonra. Ez akkor működik, ha ugyanazon a wifi hálózaton belül csatlakozik a kapcsoló is és a telefon is. A kérdésem arra vonatkozik, hogy létezik-e olyan applikáció amivel ugyanez a távkapcsolás távolról interneten keresztül is megoldható. (Pl ha feltöltött kávéfőzőre teszem a WIFI-s kapcsolót, akkor hazaérkezés előtt mobilinterneten keresztül elindíthatom, hogy mire hazaérek elkészüljön a kávé, de akár a fűtésre is rátehetem, hogy mire hazaérkezünk valahonnan meleg legyen.)

A válaszokat köszönöm előre is. (Olyan válaszokat kérek, amit egy átlagos felkészültségű felhasználó is megért)



2017. nov. 1. 12:40
 1/8 Derwer ***** válasza:
71%

Ehhez egy VPN kell, nem egy "Program".

vagy egy otthoni szerver, amire belépsz (TeamViewer, VNC, RDP, stb) és onnan kezeled a dolgot.

2017. nov. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mi az a VPN ?
2017. nov. 2. 10:30
 3/8 Derwer ***** válasza:

Használd a Google-t!

VPN = Virtual Private Network

Kvázi kihúz az adott gépről, mobilról egy virtuális kábelt a te otthoni LANodba. Ezután az a gép mindent ugyanúgy lát, mintha otthon dugtad volna be a routerbe.

2017. nov. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Most már tudom mit jelent a VPN. Viszont nem tudom, hogy ahhoz milyen eszköz vagy rendszer szoftvert kell vásárolni.
2017. nov. 3. 07:44
 5/8 Derwer ***** válasza:

Ez lehet egy önálló gép, vagy egy NAS vagy egy okos router is.

A Synology NASok tudnak ilyet is , de én inkább egy routert javasolnék. Ha hajlandó vagy melózni vele akkor egy bármilyen DDWRTs jó, ha nem akkor ajánlom az AsusWrt-s cuccokat.

2017. nov. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem egy kicsit tulbonyolitjatok!


Belepsz a routered admin feluletere, adsz a wifi-s kapcsolonak egy fix belso IP cimet (ez nem art amugy sem). Ezutan atlepsz a port forward fulre, es megadod, hogy azt a portot, amit a kapcsolo hasznal (ezt alapbol nem tudom, a leirasabol gondolom kiderul, vagy portscannel megnezed) a kapcsolo cimere forwardolja. Innentol ha tudod a kulso IP cimedet, akkor azon keresztul mar elered a kapcsolodat.


Ha fix IP-t kapsz a szolgaltatodtol (pl. UPC nem mondja, de evente valt kb.), akkor keszen vagy.

Ha nem, akkor regisztralsz egy szimpatikus dinamikus DNS szolgaltatos cimet, beallitod a routereden, hogy mukodjon, es nev szerint elerheted. Szinten a routered admin feluleten derul ki, hogy mit tamogat (dyndns fizetosse valt par eve, de szokott lenni no-ip meg par egyeb is).

2017. nov. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Sajnos az admin felületre tilos belépni,mert akkor a T-home nem vállalja a hibátlan működést. (A t-home modemmel egybeépített routert adott)Legutoljára csak annyit tettem, hogy átneveztem a wifi hálózatot és a jelszót. Egyszer probléma volt szolgáltatással, kihívtam a T-home-t, és a szerelő azt mondta legközelebb ha azt tapasztalja, hogy hozzányúltam a routerhez, nem garantálják a szolgáltatást. Resetelte a routert, és azt mondta még egyszer hozzá nem merjek nyúlni, mert legközelebb ha ki kell jönni kiszállási díjat szed. Azóta idétlen neve és megjegyezhetetlen jelszava van a hálózatunknak. (ami resetelés után az alap) Tehát az nem alternatíva, hogy belépek a router admin felületésre
2017. nov. 4. 09:21
 8/8 Derwer ***** válasza:

Hát ez elég vicces hozzáállás... :D

Ha nem akarják hogy hozzányúlj, akkor le tudják tiltani.

De amúgy persze ha el állítod és kihívod őket vagy egy számít az nincs ingyen.

2017. nov. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!