Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudok photoshopban egy...

Hogyan tudok photoshopban egy plakátot készíteni?

Figyelt kérdés
Azt szeretném megtudni ha készíteni szeretnék egy plakátot mondjuk 70x100cm-es méretben milyen beállításokkal kell? Úgy tudom nem kell 1:1-es arányban hogy az új megnyitott lapot nem abban a cm-ben adom meg -mert azt nem bírja a gépem - de akkor hogyan? Mármint az nem fér a fejembe ha csak mondjuk 1:10 arányban 7x10cm-be csinálom hogyan tudom jó minőségbe kinyomtatni? Előre is köszi!

2017. nov. 1. 18:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Ennél a méretnél ne a méreten változtass, hanem a dpi-n. Tehát marad a 700x1000 csak nem 300dpi-ben hanem 200 vagy 150 esetleg mé a 100dpi is elég lehet. Igazából ez akkor lényeges, ha sok a raszteres megoldás a plakáton, ha inkább szöveges és vektoros, akkor nem számít annyira a dpi. Azt a megoldást amit írtál azt óriáspalkátoknál szokták alkalmazni nem ilyen kis méreteknél. Bár tény, hogy nem photoshopban kellene plakátot csinálnod, hanem inkább illustratorban. Ha túl sok a grafika vagy nagyon fotórealisztikus extra effektes montázsos plakátot csinálsz akkor akár megcsinálhatod photoshopban is, de ha inkább a szöveg a lényeg és vektoros grafikák, akkor ne a photoshop legyen...
2017. nov. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod!

Igazából montázs inkább, helyzet az hogy még nagyon alap ismeretem van ezügyben, felvételi anyag lenne és a lényeg egyelőre hogy milyen a gondolatmenetem, szóval mivel montázs kénytelen vagyok ps-be, és ezért aggódom a nyomtatás végeredményétől.

2017. nov. 2. 09:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia

Akkor használj 150dpi-t azzal is elég jó lesz a nyomtatás, mivel elég nagy a fizikai mérete, senki nem nézi 5cm-ről hogy a részleteket böngéssze...

2017. nov. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszönöm a válaszokat!
2017. nov. 2. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!