Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Rendszer alol tudok vhogy 64...

Rendszer alol tudok vhogy 64 bites rendszert installálni?

Figyelt kérdés
Most x86os rendszerem van és szeretnék x64est tenni de az istenért nem tudom bebootolni a pendriveom. Mert bejön a boot menü de nem találja a pendit.
2017. nov. 2. 14:06
 1/7 Dongaben ***** válasza:
Rendszer alól nem tudsz újabb rendszert telepíteni. Ha meg van a bootolható pendrive, akkor a BIOS-ban beállítod 1.-nek az USB-t, elmented, majd amikor kéri: Nyomsz egy gombot, és megy.
2017. nov. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 P.O.C. ***** válasza:

Nem lehetséges 32-bites rendszert, 64-bitesre frissíteni, csakis tiszta telepítéssel.

Amúgy nem csak pen drive létezik a világon. Sokan megfeledkeznek az optikai meghajtóról. Lehet hogy lassú és elavult is, de még mindig atom biztos.


Ha támogatja a géped az USB -ről való boot -olást, akkor lehetséges gond lehet, hogy nem megfelelően csináltad meg a pen drive -ot.


Pl. UEFI/GPT módba van a BIOS -od és te Legacy/MBR -hez való telepítőt csináltál, vagy fordítva.

Javaslom a használd a Rufus -t a pen drive elkészítéséhez.

2017. nov. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Dongaben ***** válasza:

Teljesen igaza van "P.O.C."-nek!

Egy kérdés viszont van bennem...

Miért szeretnél 64 Bites rendszert? Változott az összes RAM mennyiség?

Támogatja egyáltalán a hardver?

2017. nov. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen támogatja, és igen bővitve lett és játék miatt. És rufussal csináltam a PEN DRIVE-ot :D és be van állítva első helyre a removable disk csak amiko bejön a boot menű nem adja ki lehetőségnek a pen driveot. És mielőtt azt hinné valaki nem vagyok kezdő már telepítettem rendszert. Pen driveról és DVD-ről is.
2017. nov. 2. 15:43
 5/7 Dongaben ***** válasza:
Elnézést! De az ilyet meg kell kérdezni, ha nincs jelezve. Elvileg annyi a dolgod, hogy beállítod 1.-nek az USB-t BIOS-ban, majd mented. Csatlakoztatod, indítod a gépet, és azt kéri: "USB-ről indításhoz nyomjon meg egy billenytűt!" Ugyanúgy, mintha DVD-ről menne. Semmilyen "Boot-menüt" nem kell hozzá megnyitni, ha már mentve van a sorrend.
2017. nov. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja értem rendben
2017. nov. 3. 17:02
 7/7 Dongaben ***** válasza:
Néha csak annyi a hiba, hogy USB 2-es pendrive-ról enged csak telepíteni. Belefutottam már többször ilyenbe. És nem tudom, miért van ez...
2017. nov. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!