Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen képlettel vagy beállítá...

Milyen képlettel vagy beállítással tudom ezt megcsinálni Excelben?

Figyelt kérdés

A munkahelyi jelenléti ívemet itthon is vezetem Excel táblázatban. A munkaadó negyedórás bontásokban számol el. Ha például az A1 cellába beírom, hogy 6:00-kor érkeztem, a B1-be pedig, hogy 15:15-ig dolgoztam, akkor milyen képlettel tudom ezt elérni, hogy a C1 cellában 9,25 (óra) szerepeljen? Ugyanis ennyi a ledolgozott óra. (A szünet itt nem játszik.)


Arra már rájöttem, hogy idő formátumra állítva azt ki tudja számolni és írni, hogy "9 óra 15 perc", de ezeket az értékeket összeadni már nem tudja, illetve az órabéremmel beszorozva sem a kívánt érték jön ki. Ezért lenne jó, ha "9 óra 15 perc" helyett 9,25-öt írna ki, ha a B1-ból kivonom az A1-et.


Előre is köszönöm a segítő válaszokat!


2017. nov. 4. 11:16
 1/7 anonim ***** válasza:

A2-be az érkezésed, B2-be a távozásod írd. Ezeknek a celláknak idő legyen a formátuma. Az alábbi képletet írd be a C2-be, ennek pedig szám legyen a formátuma.


=ROUNDDOWN(24*(B2-A2);0)+MOD(24*(B2-A2);1)

2017. nov. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha magyar excel-ed van, akkor szerintem így fog működni:


=KEREK.LE(24*(B2-A2);0)+MARADÉK(24*(B2-A2);1)

2017. nov. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Már a ténylegeshez közelítő számokat látok, de sajnos még mindig nem jó. Egyrészt azért, mert az értékek mínuszban vannak, másrészt pedig mindenhol kereken egy órával kevesebbet számol. Ha a képletet megtoldom azzal, hogy szorzom mínusz eggyel és hozzáadok egyet, akkor viszont minden érték stimmel! Bár jó ez így is, ki lehet küszöbölni valahogy ezt a "csalást"?
2017. nov. 4. 14:32
 4/7 anonim ***** válasza:
igen, például azzal, hogy - mint ahogy írtam - az A2 cellába az érkezési idődet írod, a B2-be pedig a távozást nem pedig fordítva.
2017. nov. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod megoldani, akkor töltsd fel valahova az excel táblát és küldj egy linket. Majd később visszanézek.
2017. nov. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igazad van, a képlet jó, én voltam a hibás, valóban felcseréltem! Nagyon köszönöm a segítséget!
2017. nov. 4. 16:22
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyetlen esetben nem működik jól a képlet: ha 7 órára jön ki a napi munkaidő, akkor 8-at ír. De ez legyen a legkevesebb.
2017. dec. 9. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!