Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik a legjobb Linux változat?

Melyik a legjobb Linux változat?

Figyelt kérdés

2017. nov. 17. 19:47
 1/8 TR75 ***** válasza:
90%

Ha valami egyszerűt szeretnél, ami a kattint-indul elvre épül, akkor valami Ubuntu alapú, például a Linux Mint.

Ha szeretsz bütykölni és matatni, akkor valamilyen Debian alapú.

Ha gyenge a géped, régi, lassú, akkor például a Puppy. CD-ről indítható, a RAM-ból fut.

2017. nov. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%

Én a Debian-ra esküszök, viszont ha nincs kedvem a konfigurálással bajlódni akkor megfelel az LMDE is.

DE-nek meg GNOME esetleg XFCE, de a Mate sem rossz szerintem, gyenge gépre LXDE.

Amúgy nincs legjobb valakinek az Ubuntu jön be, valakinek meg az Arch vagy épp a Gentoo.

Amúgy nincs olyan hogy Linux mint operációs rendszer, az csak egy kernelmag amire különböző disztro-k épülnek GNU szoftverekkel és tárolókkal együtt.Egy db Linux alapú operációs rendszert pedig inkább disztró-nak szokás nevezni, ezek többsége is alapvetően egy másik disztró-ra épül.(Ubuntu-Debian pl, vagy épp a Fedora-Redhat)

2017. nov. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

melyik a legjobb autó márka?


ez a kérdés értelmetlen

2017. nov. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Bihari Gyula válasza:
90%
Ha most szeretnél váltani Windowsról akkor a Linux Mint 18.2-öt ajánlom Cinammon grafikus felülettel. Szerintem ez a legjobban sikerült Ubuntu alapú disztro - egy probát talán megérdemel.
2017. nov. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Tom Benko ***** válasza:
75%

Ha a rendszer mélyére akarsz látni, akkor Linux From Scratch.


Ha egy extrém konfigurálható Linuxot keresel, akkor Gentoo vagy Arch.


Ha egy stabil, testreszabható OS a cél, akkor Debian, RedHat vagy OpenSuSE.


Ha egy könnyen kezelhető operációs rendszerre van szükséged, akkor Mint.


Ha a közösség erejét szeretnéd megismerni, akkor Ubuntu.

2017. nov. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerény véleményem szerint mindegyik jó egy két disztrótól eltekintve jelenleg. De azokat senki sem ismeri/vagy használná. Egyébként nincsenek már olyan nagy különbségek ami a felhasználhatóságot illeti.

Itt van például a kedvenceim az Ubuntu/Mint, a Debian, a SUSE/Fedora, az Arch, Slackware... és még sorolhatnám a listát.

2017. nov. 22. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ubuntu 17.10.Ezen túl tőled függ melyik jön be igazán.
2017. nov. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ajjaj szóval szerintem a SuSE.
2020. jan. 12. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!