Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Hard Disk Sentinel-t feltegy...

A Hard Disk Sentinel-t feltegyem Windows telepítés után, vagy felesleges?

Figyelt kérdés

Most fent van a program.

Amikkor bezárom a programot a HDD mindig le áll és újra felpörög és újra leáll.

Szerintem ez a program képes a HDD-t megbolondítania és rövidíteni a HDD élettartamát.


Szerintetek is rövidíti az élettartamát?



2017. nov. 21. 10:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem. Ez egy monitor program, ami kimutatja a HDD kondícióját. Google első találat, ha érdekelne.
2017. nov. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát ha tényleg ilyet csinál akkor töröld le. Egyébként is felesleges folyamatosan a HDD állapotát figyelni.
2017. nov. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A merevlemez kikapcsolása alapból 20 percre van állítva, hagyjam úgy ahogy van, vagy állítsam be hogy soha?
2017. nov. 21. 10:43
 4/10 A kérdező kommentje:
A merevlemez kikapcsolását vagy állítsam be más percre hány percre?
2017. nov. 21. 10:54
 5/10 CspCsj ***** válasza:

Windows 8-nál a HDSentinel-lel kapcsoltam ki a merevlemez Fejlett energiagazdálkodás funkcióját, amivel többszáz parkolást csinált óránként. (lusta voltam a HDD gyártói programjával, DOS lemezről boot-olva firmware-t állítgatni)

Crystal DiskInfo program is tud ilyet: Advanced Features > AAM/APM Control.


Nem lehet, hogy ezért nálad inkább a HDSEntinel "óvja" a merevlemezt?


Esetleg ellenőrizd az energiagazdálkodási funkciót a HDSentinel-ben. (Merevlemez kijelölése > Lemez menüpont > Fejlett energiagazdálkodás)


Energiagazdálkodási driver is összeakadhat a rendszerrel. (ez elvileg kiszűrhető a gépet Csökkentett módban indítva)


Egyébként pontosan melyik merevlemez modell?

2017. nov. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem lehet, hogy ezért nálad inkább a HDSEntinel "óvja" a merevlemezt? Nem tudom, be zárom a Hard Disk Sentinel-t akkor le áll a HDD, pár perc után meg felpörög és megint le áll, és mikkor ki kapcsolom a gépet mikkor ki írja a leáll a Windows akkor megint felpörög.

Nem tudom miért csinálja ezt.


A merevlemez kikapcsolását 1 percre állítom, akkor egy percre le áll a HDD és egy perc múlva megint felpörög, egy percenként ezt csinálja, alapból 20 percre van be állítva a merevlemez kikapcsolása.


Egyébként pontosan melyik merevlemez modell?

WD 1TB WD10EZEX


Hamarosan újra rakom a Windows, akkor is rakjam fel Hard Disk Sentinel-t? Vagy ne rakjam fel többet?

2017. nov. 21. 16:29
 7/10 A kérdező kommentje:
Most nem zártam be a Hard Disk Sentinel-t nem is csináltam semmit, mégis halottam a HDD hangját.
2017. nov. 21. 18:31
 8/10 CspCsj ***** válasza:

HDSentinel nem feltétlenül szükséges, de hasznos tud lenni.


Ha pontosan megadott időközönként áll le-pörög fel a HDD, akkor szoftveres (gyakran energiagazdálkodási) beállítás okozhatja. Ezzel kapcsolatos driver-eket frissíteném-törölném. Ha energiasémát birizgáltad akkor reset-eld.


Ha pedig gyakran, de inkább véletlenszerű időközönként történik a felpörgés, akkor a HDD tápkábelét ellenőrizném-cserélném másikkal, hátha az érintkezés nem jó.

2017. nov. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ritkán szokja ezt csinálni.


HDSentinel nem feltétlenül szükséges, de hasznos tud lenni? Te mit tennél a helyembe felraknád a Hard Disk Sentinel-t? Te használod a gépeden?


Energiagazdálkodási beállításoknál mit állítsak be? Én nekem alapból úgy van be állítva ahogy felraktam a Windowst. Csak ennyit állítottam be, hogy soha se legyen a gép alvó állapotba, és a merevlemez kikapcsolását állítottam de vissza is állítottam alapra 20 percre.


Szerinted az nem árt a merevlemeznek ha alvó állapotba van a gép, és egy nap többször is alvó állapotban van?

Én azért kapcsoltam ki ha alszok vagy bármi de akkor is tudjon feltölteni a torrent kliens.

2017. nov. 21. 21:16
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket.
2017. nov. 24. 01:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!