Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudom (soronként! )...

Onogur kérdése:

Hogyan tudom (soronként! ) kimutatni az Excelben, hogy az első négy oszlopba írt számok hány százalékát teszik az ötödik oszlopban lévőnek?

Figyelt kérdés

2017. nov. 22. 13:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Számomra nem egyértelmű a kérdés, de ha az első négy szám összegére gondoltál, akkor a hatodik oszlopba beírod ezt:

=((A1+B1+C1+D1)/E1)*100

2017. nov. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem, nem az összegükre gondoltam. Át szeretném alakítani az első négy oszlop számait százalékos arányokra, az ötödik oszlop számaihoz mérten.


Mivel összesen 94 sorról van szó, egyenként nyilván hosszadalmas volna beírni az általad felhozott egyenletet. Nem tudom, létezik -e más megoldás a problémára.

2017. nov. 22. 20:54
 3/7 anonim ***** válasza:

Ugyanabba a cellába nem adhatod az alapértéket és az eredményt.

Akkor kell az 5 oszlop, ahol megadod az értékeket, és kell még 4 oszlop, ahova megkapod a százalékos arányokat.


A1 - B1 - C1 - D1 - E1 - [=A1/E1*100] - [B1/E1*100] - .....


Ezt csak egyszer kell beírni, a többi sorba tömegesen lehet megadni mindig az aktuális sor számával.

2017. nov. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Éppen ez a gondom, 94 alkalommal, 94 sor erejéig túl hosszadalmas volna átírni az A1-et A2-re, E12-t E13-ra ésígy tovább...
2017. nov. 23. 11:14
 5/7 anonim ***** válasza:

Rég exceleztem, de szerintem meg lehet adni az eredményt is a cellájában. Cellaformázás és ott, hogy miként jelenítse meg a cella tartalmát. (talán programfüggő)

Továbbá egyenként átírni?!? Jobb alsó sarokban van egy négyzet, azt ki és lehúzod, amivel kiegészíti a cellákat.

F1-be írd, hogy [=A1/$E1*100]

És a fent vázolt cellaformázással tehetsz bele még akár % jelet.

2017. nov. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem kell mindem sort átírni, csak az elsőt, aztán kijelölni a 4 számított mezőt és lehúzni, mint amikor számsort csinálsz. A program automatikusan növeli soronként a mezőkódokat.
2017. nov. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítségeteket! Nem említettem, hogy teljesen járatlan vagyok az Excelben, így minden, amit írtatok, új volt nekem.


Amikor a cellaformázást alkalmazom, jelzi nekem, hogy a "százalékformátumok a cella értékét százzal szorozzák és százalékjellel jelenítik meg". Ennek én az értelmét elsőre nem nagyon látom át - a problémám persze ettől még nagyon nagy részben megoldódott.

2017. nov. 23. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!