Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet átkapcsolni...

Ballin kérdése:

Hogyan lehet átkapcsolni dedikált videókártyára 4k film lejátszásához *. mkv? (Laptop ASUS ROG G551 VW)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy kis útbaigazításra lenne szükségem.

Aditt egy ASUS ROG G551 vw gamer laptop:


- CPU i7 6700 HQ 2,6 GHz. (Intel HD Graphics 530)

- RAM 8 Gb.

- GPU nVidia Gtx 960M 4 GB.

- Win 10 Pro

- az összes driver a legfissebb


a Youtube-ról szpen lejátszodja a 4K-t azzal nincs gond. De a letöltött tartalmaknál ami *.mkv kiterjesztésben jön

meglepődve nézem, hogy a vlc be crashel az első másodpercekben.

A Km player nem crashel be, de csak hang van kép nélkül, ugyanez az MPC-HC-vel is csak ha hozzányúlok

"nem válaszol".

Egyedül a Wondershare video converter lejátszójában tudott képet adni de akadozva és a hang is csúszik el nagyon rövid időn belül.

Kíváncsiságból a sample-t átkonvertáltam mp4-be és akkor ment az előbb felsorolt lejátszókkal is.

(De a fene fogja konvertálgatni az 50GB+ filmeket csak azért, hogy egyszer megnézze :p)


Egyébként nem a fájl hibás, hiszen mindegyik ugyanilyen kódolású fájlt így kezeli.


Azt gondolom, hogy az integrált GPU-t használja ami nem támogatja a Vp9-et ha jól tudom, de ott van a dedikált kari amivel az ASUS a Trinity display technológiával is hivalkodik 4k felbontásban. Ráadásul még ez a típusú

laptop 4K-s kijelzővel is kapható, tehát mennie kéne. Az nVidia vezérlőpulton hiába állítom előnyben

részesített grafikus processzornak a dedikáltat, mert semmi eredménye nincs a globális fül alatt.

Ugyanitt a programbeállítások fül alatt lenne lehetőség, hogy egy adott programot válasszak ki, hogy

az csak a dedikáltat használja de itt minden inaktív, semmit nem enged.


A telefonomon gond nélkül hasít a sample (Leeco Le Max2), gondolom csak elvárhatom egy

gamer videókártyától is ugyanezt.


Valahogy akkor csak át kéne lehessen kapcsolni a dedikált GPU-ra nem? Vagy egyéb lenne a pprobléma?


A játékok is gyönyörűen szaladnak rajta GTA V, The Witcher3, biztos vagyok benne, hogy kell legyen erre megoldás.

Sok helyen kerestem rá a választ de egyértelműt még nem találtam, ha van valakinek infója ezzel kapcsolatban kérem ossza meg.


Köszönöm!



2017. nov. 23. 07:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha egy napig nem érkezik válasz a kérdésedre, még akkor sincs értelme újra kiírni ugyan azt a kérdést, mert ezért van a kérdés kiemelése lehetőség.

Felesleges óránként feltenni ugyan azt a kérdést ! :)

2017. nov. 23. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen olvastam a szabályzatban.

Azért írtam ki újra, mert az előbbiben volt néhány hiba és kulszó is volt elírva amit utólag vettem észre. Szerettem volna módosítani, de nem láttam rá lehetőséget, ezért újra kiírtam. Lehet ha én vagyok a figyelmetlen de tényleg nem találok olyan gombot ami az utólagos szerkesztést tenné lehetővé.

2017. nov. 23. 07:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!