Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet átkapcsolni...

Ballin kérdése:

Hogyan lehet átkapcsolni dedikált videókártyára 4k film lejátszásához?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy kis útbaigazításra lenne szükségem.

A napokban vettem egy ASUS ROG G551 vw gamer laptopot:


- CPU i7 6700 HQ 2,6 GHz. (Intel HD Graphics 530)

- RAM 8 Gb.

- GPU nVidia Gtx 960M 4 GB.

- Win 10 Pro

- az összes driver a legfissebb


a Youtube-ról szpen lejátszodja a 4K-t azzal nincs gond. De a letöltött tartalmaknál ami *.mkv kiterjesztésben jön

meglepődve nézem, hogy a vlc letérdel és be crashel ezen film alatt az első másodpercekben.

A Km player nem crashel be, de csak hang van kép nélkül, ugyanez az MPC-HC-vel is csak ha hozzányúlok

"nem válaszol".

Egyedül a Wondershare video converterrel tudott képet adni de akadozva és a hang is csúszik el nagyon rövid időn belül.

Kíváncsiságból a sample-t átkonvertáltam mp4-be és akkor ment az előbb felsorolt lejátszókkal is.

(De a fene fogja konvertálgatni az 50GB+ filmeket csak azért, hogy egyszer megnézze )


Valószínűleg az integrált GPU-t használja ami nem támogatja a Vp9-et de ott van a dedikált kari

amivel az ASUS a Trinity display technológiát reklámozza 4k felbontásban. Ráadásul még ez a típusú

laptop 4K-s kijelzővel is kapható, tehát mennie kéne. Az nVidia vezérlőpulton hiába állítom előnyben

részesített grafikus processzornak a dedikáltat, mert semmi eredménye nincs a globális fül alatt.

Ugyanitt a programbeállítások fül alatt lenne lehetőség, hogy egy adott programot válasszak ki, hogy

az csak a dedikáltat használja de itt minden inaktív, semmit nem enged.


A telefonomon gond nélkül hasít a sample (Leeco Le Max2), gondolom csak elvárhatom egy

gamer videókártyától is ugyanezt.


Valahogy akkor csak át kéne lehessen kapcsolni a dedikált GPU-ra nem? Vagy egyéb lenne a pprobléma?


A játékok is gyönyörűen szaladnak rajta GTA V, The Witcher3, biztos vagyok benne, hogy kell legyen erre megoldás.

Sok helyen kerestem rá a választ de egyértelműt még nem találtam, ha van valakinek infója ezzel kapcsolatban kérem ossza meg.


Köszönöm!



#GTX 960M #NVIDIA GTX 960M #udh #asus rog g551 vw #i7 6700 hq #rog g551 vw
2017. nov. 23. 04:29
 1/1 anonim ***** válasza:
Próbáltad már BIOS-ban tiltani az integrált GPU-t? Vagy elsődlegesre állítani a dedikált kártyát? Ha tiltod, akkor a windows sem tudja bekapcsolni
2017. nov. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!