Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Érdemes vírus irtót használni...

Érdemes vírus irtót használni vagy sem? Ha igen akkor melyiket és miért?

Figyelt kérdés
Ezt azért kérdezem mert azt hallotam hogy lehúza a gép tejesitményét. Ha lehet akkor ne csak egy szót vagy egy prógram nevet írjatok hanem egy kicsit rész letezni is lehet ne. Válaszokot előre is köszönöm!

2017. nov. 23. 16:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen használj, ha nem szeretnéd, hogy előbb-utóbb a géped a háttérben, tudtod nélkül a NASA szervereit támadja... vagy bekapj egy olyan vírust, ami tönkretesz minden dokumentumot a gépeden.

Nem 100% egyik védelem sem, de jobbak az esélyeid.

Ingyenesből Kaspersky Free, Bitdefender, Panda Free, vagy 360 Total security... a többi nagyon terheli a gépeket a háttérben.

Mielőtt bárki vitatkozna ezzel, több gyenge gépen ki lettek próbálva, a többi 3 legismertebb elbukott erőforrás-igény tekintetében (AVG, Avast, Avira... talán közülük az AVG terhelte kevésbé a gépet)

Fizetősek közül Kaspersky, Trend micro, Bitdefender...

2017. nov. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 belapus ***** válasza:

A programok - nem csak a biztonságiak - a működésük során bizonyos "RAM-mennyiséget" foglalnak le maguknak.Amelyek állandóan futnak - és a vírusirtók jellemzően ilyenek -, ezt a memóriarészt folyamatosan igénybe veszik.

Leginkább a felhasználó szokásain múlik, szükséges-e biztonsági alkalmazás vagy sem.Aki mindenre rákattint, annak ajánlott - föltéve, hogy nem az lesz az első, hogy fölülbírálja a vírusirtót.

Aki rendszeresen ( 1-2 havonta ) újratelepíti az operációs rendszert, annak nem föltétlen van rá szüksége, bár a titkosító károkozók gondot okozhatnak neki is.

Elsőként én is a Kaspersky ingyenes verzióját javasoltam volna.

2017. nov. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!