Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » 100 gigás C meghajtómon...

100 gigás C meghajtómon elfogyott a hely. A felhasználók mappa 57 gigát foglal, az alkönyvtárai összesen alig néhány gigát foglalnak. Hol lehet az a legalább 50 Gb? Hogyan tudnék felszabadítani helyet?

Figyelt kérdés
2017. dec. 4. 10:57
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Pontosítok: A felhasználókon belül a Gazda az 57 gigás, de annak az alkönyvtáraiból csak alig 1-2 giga jön össze. Hol lehet a többi, ami 57 gigává adódik össze?
2017. dec. 4. 11:01
 2/23 anonim ***** válasza:

Rejtett mappákban. Az AppData mappa, ahol az alkalmazásaid tárolnak minden adatot, teljes egészében rejtett. Ezenkívül nálam a c-ben is van egy ProgramData nevű rejtett mappa, csak hogy teljes legyen az élet. :) Ezenkívül a lapozófájl is rejtett.


Hogy hogyan tudsz felszabadítani helyet? Futtass le egy lemezkarbantartót.


Azután, ha még kell, távolítsd el a nélkülözhető alkalmazásokat, keress kevesebb helyet foglaló alkalmazásokat. Én pl. több száz megát spóroltam azzal, hogy az Adobe Readert lecseréltem egy böngészős pluginra. Hogy az Office helyett használt Google Drive-ról ne is beszéljünk. Nyilván nem mindenkinek opciók ezek, csak azért mondom, mert sokan nem is gondolnák, hogy vannak opciók, csak felraknak minden felhizlalt mainstream programot, mer' enkórról ingyé van.

2017. dec. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 HyperPosSum válasza:

Az 50 Giga az AppData mappában lehet. Beütöd a fájlkezelő címsorába ezt: C:\Users\felhasználónév\AppData\Local

Ebben van egy Temp nevű mappa, vélhetően abban van az "elveszett hely". Annak a mappának a tartalmát nyugodtan törölheted, a programok tárolják ott az ideiglenes fájljaikat, amit aztán elfelejtenek letörölni (WinRAR, stb.) Mást az AppData mappából ne törölj, mert a programok idementik a beállításaikat, sőt, néhány program ide települ fel (Spotify, uTorrent...)

Ezen felül sok helyet foglalhatnak a böngészők gyorsítótára is, ezt a böngészőn belül tudod kiüríteni.

Megpróbálhatod törölni a felesleges fájlokat a Windows beépített eszközével is. Start menübe beírod, hogy Lemezkarbantartó, ezzel is fel lehet szabadítani némi helyet.

2017. dec. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 tabaki ***** válasza:
Egyrészt maga a rendszer is jó nagy helyet foglal, ezt nem látom a kalkulációdban, másrészt lehetnek ott mindenféle ideiglenes fájlok, például a frissítések, telepítések előtti állapot visszaállítására szolgáló mentések, illetve az ideiglenes internetfájlok mappája, amiben mindenféle felgyűlhet, akár több gigás filmek vagy egyéb nagy tömegű szemét is. Nem írsz arról, hogy mivel próbálkoztál eddig, elsőként a rendszer saját karbantartóprogramját kéne bevetned.
2017. dec. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

[link]


Letöltöd, rendszergazda módban futtatod, és ki fogja írni hogy pontosan mi foglalja a legtöbb helyet. Ezt szépen leírod nekünk, és innen folytatjuk majd.

2017. dec. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!!! Most a bőség zavarával küzdök, de ez a jobbik eset - a tettek mezejére lépek -(eddig csak annyival próbálkoztam, hogy kb. 1 gigányi fényképet átraktam a C-ről a másikra (nálam: F)
2017. dec. 4. 12:26
 7/23 A kérdező kommentje:
A lemezkarbantartóval csak 60 Mb szabadult fel - holnap tudom folytatni a "harcot" - most mennem kell. Köszi!!!
2017. dec. 4. 13:12
 8/23 A kérdező kommentje:

#5 -ös segítőnek: Rákattintottam a linkre, és nekem e mellékelt képen levő jelent meg, nem tudom eldönteni mire kattintsak. A kép aljáról a jobb sarokból még lemaradt (3) kis valami, amire rá lehet kattintani, de nem egyértelmű, hogy azok közül kellene-e valamelyikre....

[link]

2017. dec. 5. 10:45
 9/23 HyperPosSum válasza:
Elnézést, hogy én válaszolok, de itt a link, amiről közvetlenül letöltheted: [link]
2017. dec. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi (#9)- jelenleg itt tartok:

[link]

2017. dec. 5. 12:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!