Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Megéri használni a Windows 10...

Megéri használni a Windows 10 Education változatát vagy elég a pro változat?

Figyelt kérdés

Sokat olvasgattam arról mik a különbségek, de még mindig nem értem pontosan. El tudná nekem magyarázni valaki? Részletesen? Mert vacillálok, kicseréljem Educationra vagy sem. Jelenleg pro van.

A bulid szám a legfrissebb azzal nem lesz gond. 1709 -es

Egy haverom azt mondta az education -t nehéz aktiválni. ez igaz? Olyanok válaszát kérem, akik Educationt használnak. Így ha gondok vannak vele arról is szólhattok nekem.

Azt gondolom ha már van és ez a jobb akkor ez kéne. De tényleg megéri az Education változat?



#Windows #Windows 10 #windows 10 education
2017. dec. 19. 14:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Mit csinálsz a számítógépeden? A különféle Windows Editionok nem "jobbak", csak több mindent ajánlanak fel. Egy átlag felhasználó számára a Home, a legalapabb tökéletes, a többi verzió csak olyan pluszt ad, amit az nem használ, akinek a Home elég.
2017. dec. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A pro változatnál lejjebb nem adnám, szeretem kihasználni ha, finomítanak valamit. A kérdés inkább az megéri az Education, vagy a titkosításon kívül meg amennyire kihámoztam pár biztonsági és hálózati beállításon kívül nincs különbség? Ezért kérném olyan válaszát, aki Educationt használ, s akkor keresnénk egy összehasonlító táblázatot és elmagyarázná mitől jobb az Education, ha jobb és mik a bajok vele, amire figyeljek…
2017. dec. 19. 14:48
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod hogy mit ad a Pro változat pluszban, akkor nincs rá szükséged. De itt megtalálod a részletes listát. [link]
2017. dec. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Látszik nem érted miről szól a Home, Pro stb, ott a táblázat.
2017. dec. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen négyes erről van szó! Persze utána olvastam láttam pár táblázatot, abból igyekeztem kisilabizálni mik a különbségek. De jó lenne, ha valaki elmagyarázná a táblázat alapján mik a különbségek…

Egyébként azelőtt enterprise volt, de régi lebutított hiányos változat. szóval, most hogy megvan, a legjobb 1709 -es(egy multi változat ezért )igyekszem kihozni amit, lehet a rendszerből. ezért ez a kérdésem…

A hármasnak, köszi, a linket. most meg is fogom nézni:)

2017. dec. 19. 17:06
 6/8 A kérdező kommentje:

No,akkor részletezem miért is tettem ki ezt a kérdést. Nem most először telepítek Windows –t, nem vagyok már kezdő. csakhogy én eddig úgy tudtam az enterprise a legjobb változat. Volt is egy enterprise több mint két évig azt használtam. Bár tudtam róla hogy ez, ami volt még nem is volt magyar, sok dolog hiányzott is belőle. most viszont szereztem egy multi telepítőt. és a legfrisebb verziót mostmár 1709-es Ebben ugye Home pro és Education változat valamint s és n verziók is vannak. Az s és n változatokról tudtam miben mások, mert azt elmagyarázták. de az Education változatok most olvastam először. viszont már telepítettem a Pro -t

És itt jön a kérdésem. Mert néhány dolgot, mint titkosítás azt kihámoztam. De röviden azt is kérdezhetném az összehasonlító táblázat szerit nincs benne Cortana ez igaz, vagy csak kikapcsolható mert másutt meg ezt olvasni, hogy van csak kikapcsolható….

Mi az a….

DirectAccess

AppLocker


Microsoft Application Virtualization (App-V)8

Microsoft User Environment Virtualization (UE-V)

BitLocker (ez a meghajtótitkosítás ezt tudom..)

Credential Guard14

Windows To Go

BranchCache

mert a táblázat szerint ezek hiányoznak a pro –ból. Remélem nem hagytam ki semmit mert a táblázat alapján másoltam. ha valamilyen funkció mégis kimaradt, azt is írjátok meg….

Ha valaki ezt részletezné mik is ezek a funkciók, és leírná, mik voltak gondok az education -al azt megköszönném.

Most hogy mindent jól beállítottam a pro változattal, és van egy program, amit nem viccelek három órába telik újra telepíteni. és akkor még ott a többi dolog, így csak akkor váltok educationra ha valaki meggyőz, hogy megéri, vagy lebeszélne, mert a fenti funkciók nem érik meg a sok szöszölést…

Ezért kérném olyanok válaszát, akik használnak is Education -t

2017. dec. 20. 20:36
 7/8 anonim ***** válasza:
Van olyan funkció egyáltalán, amit a Pro-ban használsz?
2017. dec. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen például a szövegfelolvasás. Mint mondtam korábban egy régi lebutított verzióm volt, többek közt ez sem volt benne. Vagyis ez az, amiről tudok. és még ki tudja mi minden nem volt abban benne.

Így most van lehetőségem a legjobbra, most szeretném megismerni a funkciókat. erről lenne itt szó!

De érthető hogy nem telepíteném újra, ha ami most hiányzik, a pro hol azt úgysem használnám.

Ezért kéne valaki, aki elmagyarázná, hogy a féltebb említett funkciók mit is takarnak pontosan. Hogy vannak e gondok az Educationnél, amire figyeljek.

2017. dec. 21. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!