Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy tölthetem le a Linux...

Hogy tölthetem le a Linux rendszert? HP 250 GT5-re?

Figyelt kérdés
Kaptam laptopot karácsonyra de nem tudom elindítani hogy tudom.

2017. dec. 24. 23:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Linuxból többféle is van, ezeket disztribúcióknak (összeállítások / kiadások) hívják. Ilyen pl. az Ubuntu, és változatai. Kiválasztasz egyet, ami szimpatikus, letöltöd, kiírod egy bootolható pendrive-ra, és arról bootolsz, ezután futtathatod általában próbaképpen arról, vagy fel is telepítheted, nem nehéz.

Sokan amúgy inkább visszatérnek a Windows-hoz, mert nem mindenkinek jön be, én mondjuk már régen használtam, de talán már sokat fejlődött. Érdemes többfélét is kipróbálni.

2017. dec. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Alain Delon ***** válasza:

Dicséretes, hogy nem azok kezdtél el gondolkozni, hogy honnan szerezz be egy feltört Windowst, mert ugye az emberek nem szeretnek fizetni a szoftverekért. Ugyanakkor szükséged lesz egy másik gépre, amire letöltöd a kiválasztott rendszert és arról kiírod egy lemezre vagy pendrive-ra. Én utóbbit javaslom, mert azt újra tudod írni később. Van egy oldal, ahol össze vannak gyűjtve a disztribúciók: [link] .

Én azonnal ajánlanám is neked azt a rendszert, amit én is használok, az openSUSE-t, KDE felülettel, innen: [link] . Az oldalon jobbról lévő Leap-et javasolnám, mert az a stabilabb kiadás, kezdőnek mindenképpen azt érdemes felrakni (mellesleg nekem is az van, pedig 2011-óta nyomom SUSE-val). Van egy KaOS nevű rendszer, na azt nem ajánlom, mert ahhoz már kell egy jó adag linuxos gyakorlat. Nekem az van a laptopon. Én bírom.

2017. dec. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!