Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Pdf az semmiképpen nem tud a...

Pdf az semmiképpen nem tud a djvu-hoz közeli optimalitással kódolni, ha scannelt könyvről van szó? Ne is próbálkozzon az ember?

Figyelt kérdés

2017. dec. 26. 01:24
 1/3 coopper ***** válasza:

Szia.


Már miért ne tudna ?


Az adobe acrobat pro programban (ez a fizetős változata az adobe readernek - ezzel lehet kreálni pdf-eket) van egy csomó beállitási lehetőség, aminek a segitségével szerintem el lehet érni, a DJVU "szinvonalát" sőt túl is lehet rajta lépni.


A fenti programban pl saját magad tudod beállitani a minőség / méret arányt pl a következő módon :


- Beállitható a felbontás (DPI) a képekhez, de ki is kapcsolható, illetve 3 fajta módszerből válogathatsz ha nem kapcsolod ki (Átlagos egyszerűsités, Szinfelbontás csökkentése, Biköbös egyszerüsités).


- Beállithatod a tömörités módját (ZIP - veszteségmentes, JPG - Itt 5 fajta mód van : minimális, Alacsony, Közepes, Magas, Maximális)


Csak próbálkozások és idő kérdése a dolog.


Sok sikert.

üdv.

2017. dec. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát én olyantól várok választ, aki próbálta, tudja, ért hozzá. Amiket írsz én is tudom, de próbáltam már több tucat djvu pdf átalakítót és egyiks se tudott hatékonyan átalakítani, sokszor még pdf-ről pédf-re se képesek a resize programok átalakítani. És szerintem a djvu az a karaktereket felismeri és a tömörítésnél kihasználja, míg a pdf képként tud csak kezelni, ezért a scannelt könyve pdf-ben nsgyságrendekkel nagyobbak lesznek.
2017. dec. 26. 20:52
 3/3 coopper ***** válasza:

OKÉ, rendben.


Csak még egy gondolat :


Az Adobe Acrobat XI Pro-ban van beépitett OCR.


Az meg valahol természetes, hogy a képként kezelt és a szövegként kezelt fájlok mérete nem közelit egymáshoz.


Ezért e két fajta fájl összehasonlíása (méret és minőségügyileg) teljesen felesleges és értelme sincsen a dolognak.


Sok sikert.

üdv.

2017. dec. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!