Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért van rossz hangzása a...

Miért van rossz hangzása a zenémnek? Mixing és Mastering. Több lent.

Figyelt kérdés
Körülbelül 1 éve foglalkozok zene készítéssel viszont nekem még kicsit nehéz a Mixing és a Mastering. Deep House zenéket szoktam csinálni vocállal vagy anélkül. Ezeket a vst-ket használom általában. Sylenth1,Omnisphere,Spire,M1,Nexus. Mixing-hez szoktam: EQ 2, Reverb,Delay2,Stereo Enhancer,SideChain stb, de mégis rossz a hangzása a zenémnek. Azt is tudom, hogy ehhez érteni kell, de valamennyire tudom már mi, hogy müködik még se tudom egyik zenémet se hasonlítani más DeepHouse zenéhez mert nem éri el azt a minőséget "szép hangzást". A masteringhez szoktam használni az Izotope Ozone 7-et igazából ehhez egyáltalán nem értek szoktam rajta ezt azt állítani de ha felhúzom a zenét 0db-re akkor olyan érzésem van mintha valami elnyomná a dallamot vagy a basszust. Tudtok esetleg valami tanácsot adni, hogy amikor kész van egy zeném teljesen akkor miket rakjak a hangokra? (loop,cin,dob,basszus,dallam.) Még egy kérdésem lenne, hogy amikor kész a "mixing" akkor lementem mp3-ba 320kbps a zenét utána megnyitom az FLSTUDIOT berakom az mp3-at és akkor úgy masterelem a zenét? Nagyon szépen köszönöm ha valaki válaszol.

2018. jan. 1. 22:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Kezdjük a végéről: MP3-at sosem masterelsz a gyenge minőség miatt. Nem muszáj kirenderelni sem, elég, ha a master csatorna utolsó slotjára raksz valami ozonet vagy maximust - azt az alap limitert amúgy mindig dobd ki. Én sem vagyok egy profi ebben, de már több embertől hallottam, hogy rossz a hang miután ozoneban csináltak valamit, mert nem értenek hozzá. Konkrétan nem tudok segíteni, ez minden zenénél más, és neked kell tudni, milyen hangzást akarsz. Kezd Maximussal, az egyszerűbb, mégsem szar.
2018. jan. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen nagyon sokat segítettél. Úgy csináltam ahogy írtad és nem nyomja el mondjuk a dob vagy a basszus a többi hangot. Mondjuk azért így, hogy rakok rá Izotope EQ-t sok hangra így felment a processzor már 100%-ra de nemsokára megjön az új processzor i5 7500 és akkor nem fog akadni :D
2018. jan. 3. 15:40
 3/3 anonim válasza:
Amúgy fun fact, hogy a core i7-es céges laptopon valamiért egy darab Serum-tól overload-okat kapok, és szaggat minden, viszont otthon a core2duo-mmal egyidejűleg 8-10 serum is meg van nyitva, és semmi para nincs vele. :D
2018. jan. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!