Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Exceles problémák, OKTV?

Exceles problémák, OKTV?

Figyelt kérdés

Lenne pár problémám amire egyszerűen nem találok választ:


1. hogyan formázok feltételesen egy cella alapján egy sort

- tehát mondjuk A oszlopban vannak számadatok, és ha ez egy sorban nagyobb tíznél akkor az EGÉSZ SORT színezze be pirosra


2. az fkeres függvénynél ugye a megadott argumentumok: keresett érték, tábla és oszlopszám, ami megadja, hogy az első keresett értéket tartalmazó oszloptól hány oszloppal balra lévő adatot írja ki

- nekem az a bajom hogy az az adat amire keresek az jobbra található a iirandó adattól. Például az A oszlopban van a helység neve, a B oszlopban az irányítószám. Nekem a 2345.ös irányítószámú falut kell kiírnom. Ezt hogyan tudom megtenni? Az oszlopok sorrendjén nem változtathatok.



2018. jan. 16. 18:51
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Sor formázás egy cella alapján:

legyen a táblázat első eleme az A2 cellában

- kijelölöd az A2 cellát

- Feltételes formázás

- Szabályok kezelése

- Új szabály

- Formázandó cellák kijelölése képlettel

- Értékek formázása, ha ez a képlet igaz: =$A2>10

Formátum->Kitöltés-> a piros színt kiválasztani->OK

A szabály érvényességénél megadni az egész táblázatot, amelynek a sorait be akarod szinezni pl.: =$A$2:$V$200

- OK


2. Az Index() és a Hol.van() függvényeket kell használnod

pl: A1:B100 táblázatban vannak az adataid és ahogy írtad, A oszlop a helység név B oszlop az irányítószám

=INDEX($A$1:$A$100;HOL.VAN(2345;$B$1:$B$100))

2018. jan. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettél :)
2018. jan. 17. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!