Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excelben legördülő listával...

Excelben legördülő listával táblázatban válogatás?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy meg lehet-e csinálni azt, hogy ha van egy nagy táblázatom ahol össze is vannak vonva cellák, hogy elkezdem egy legördülő listában válogatni a dolgokat több kritérium alapján, akkor a megfelelő sort és oszlopot adja ki egy általam megadott cellában, tehát azt a cellát ahova a legördülő listás választás mutatna?


Példa: vannak gyümölcsök és zöldségek, a gyümölcs oszlopban van nagy gyümöl és kis gyümölcs, alma körte eper a kicsik, pamelo ananász a nagyok, a zöldségben ugyan így kicsik: répa, uborka, paprika és nagyok: burgonya. És mellé árakategóriák.

Én ezt úgy szeretném használni, hogy mondjuk kiválasztom azt legördülő listában, hogy: gyömölcsök, kis gyümölcsök, 500ft-os árkategória, akkor kidobja mondjuk az epret megoldásnak.


És ha meglehet csinálni, amiben biztos is vagyok, szeretnék némi útmutatást kérni, mert azt sem tudom miként googlézhatnám ezt ki.



2018. jan. 18. 10:34
 1/4 Kőváry Orsolya ***** válasza:
53%
<a href="http://excel-bazis.hu/tutorial/kereses-tobb-feltetel-szerint-fkeres-es-tarsai"></a>
2018. jan. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Kőváry Orsolya ***** válasza:
53%

Áhh elrontotta a beillesztést. Újra

[link]

2018. jan. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, valóban nagyon hasonló a problémám ehhez és szerintem meg fogom tudni oldani most már!
2018. jan. 20. 11:47
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom ki jött ide a segítőkész válaszadót dislike-olni, de remélem rá is ugyanilyen szépen gondolnak mások ahogy ő viselkedik. Az én problémámat megoldotta, tehát megérdemelte a pipát, ha a tiedet nem oldotta meg nem dislikeolni kell hanem új kérdést kiírni.
2018. jan. 22. 08:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!