Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programmal lehet...

Milyen programmal lehet kötegelve átnevezni PDF vagy JPG fájlokat úgy, hogy a lapméretet elhelyezze a file nevében paraméterezhetően? Példa lejjebb.

Figyelt kérdés
Például van egy tervrajzom, ami A2-es, s a neve é_homlokzat.pdf, akkor az eredmény é_homlokzat_594x420.pdf

2018. jan. 31. 09:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Hirtelenjében az XnView/XnConvert

[link]

jutott eszembe, abban van csoportos átalakítási/átnevezési lehetőség.


Ha a kimeneti fájlnévnél

{Filename}_{WidthCm}x{HeightCm}

formátumot adsz meg, akkor a fájl neve például ilyen lesz:

szerzodes_20.95x29.63.pdf


millimétert sajnos nem kezel, képlet meg nem adható meg kifejezésként, de első körben egynek jó - onnan már batch/shell-módszerekkel átalakítható az állomány neve mm-es formátumra.

2018. jan. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hú, köszönöm, ezt kipróbálom!

Nem baj ha nem mm, a cm is kiváló! Szétosztani papírtekercsek szerint a nyomtatnivalót, majd utána összeadni a mennyiséget jó lesz! Sajnos a plotter számlálója a négyzetmétert a papírtekercs szélességével és a nyomtatás hosszával számolja, így pl egy 70x70 cm-es nyomat a 84 cm-es tekercsen bizony 84x70-nek számolja ki, így a gép ezen funkcióját nemigen használhatom.

2018. febr. 1. 09:14
 3/6 A kérdező kommentje:
Majdnem jó lett az A-PDF Rename-vel is, de ott valamiért valótlan értékeket írt bele a fájlnévbe. 841 helyett valami 2342-t.. :D
2018. febr. 1. 09:16
 4/6 A kérdező kommentje:
ráengedtem egy néhány tervrajzra az XnConvertet, s láttam is hogy támogat PDF fájlokat kimenetként, mégis azt irte hogy mind hiba, mert nem kép :(
2018. febr. 1. 09:27
 5/6 A kérdező kommentje:

Alakul!

Első körben egy kötegelt pdf->jpg konverzióval állítottam elő a nyersanyagot.

[link]

2018. febr. 1. 09:34
 6/6 A kérdező kommentje:

van már egy olyan excel fájlom régóta, amibe szépen be tudom tenni a méretlistákat, példányszámmal szorozza, stb.

Ott eleve van egy mm->m átszorzó, úgyhogy azt a szorzást max átalakítom.

2018. febr. 1. 09:35

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!