Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért van input lagom BF1 -ben?

Miért van input lagom BF1 -ben?

Figyelt kérdés

AMD FX 8320 4.2 GHz

GTX1050Ti 4GB

8GB DDR3 1600 MHZ


1280x1024 75Hz felbontáson. 65-75 fps között mozog, 60 alá sosem esik le,mégis játszhatatlan a (szerintem input) laggok miatt. Vsync be van kapcsolva, ha kikapcsolom tearel a monitor. Afterburnerrel is mértem az fps-t hátha rosszat mutat a játékbeli számláló de az is ugyanazt írja. Mit csináljak?:( És nem olyan válaszokat várok hogy szar ez meg szar az vegyé jobbat. Ha 45-50 fps em lenne nem kérdeztem volna semmit.



2018. febr. 6. 13:55
 1/9 P.O.C. ***** válasza:
V-Sync -el szinte mindenkinek szaggat kicsit a játék, nélküle meg tearing effekt van. Szóval nem a semmiért fejlesztették ki a FreeSync / G-sync -es monitorokat.
2018. febr. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 P.O.C. ***** válasza:
Egyébként úgy tudom a V-Sync 60 vagy 120 FPS -re fix -álja magát. Szerintem segítene egy picit, ha 60 Hz -en használnád a monitort.
2018. febr. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi megprobalom..csak idegesito hogy hiaba van egy olyan gepem amin menne rendesen es akkor ez ... kicsit pofatlansagnak hangzik.:/:D
2018. febr. 6. 14:44
 4/9 A kérdező kommentje:
+BF4 Ultran 75 fps vsyncel nem csinal ilyet
2018. febr. 6. 14:44
 5/9 A kérdező kommentje:
oké ez a 60hz-s dolog bejött, most vsyncel sincs input lag, de most 60 ról néha picit lejjebb megy 56 ra egy pillanatra nagyobb eseménynél. Esetleg valami trükk hogy tudja fixen tartani?:D már csak azért mert amúgy tartaná a 70 felettit is
2018. febr. 6. 14:58
 6/9 P.O.C. ***** válasza:

Ez FPS dropp. Az Nvidia Inspector nevű programmal bele tudsz piszkálni az Nvidia driverbe, és be tudsz állítani max FPS értéket az adott játéknál. De kicsi a esélye hogy javít a dolgon.


De ha ennyire zavarnak ezek a dolgok, az igazi megoldás a G-Sync -es monitor lenne. De ahhoz meg a konfigod kevés. Ugyan is a legkisebb felbontású G-Sync -es monitor a Full HD, azzal a felbontással meg jóval kevesebb lenne az FPS számod. Bár a G-Sync 30-144 Hz között működik alap esetben. Tehát ha 30 FPS fölött vagy stabilan elvileg még működik a G-Sync. De azt már biztos észrevennéd, hogy 35-45 Hz környékén kínlódik a monitorod.


Tudom kikötötted, hogy nem mondja senki "szar az vegyél jobbat". De ha már a GTX1050Ti -vel minden tükéletesen simán menne, nem árulnák a GTX1080Ti -t. És nem lennének G-Sync -es monitorok se. ;)

2018. febr. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Természetesen, én pl ettől a konfigtól nem is várnám el hogy FullHD-ba még az 50 fps is meglegyen ebben a játékban, viszont pont ezért nem tervezek még monitort. :) Csak gáznak tartom hogy 200 ezer ft os monitor alatt gyakorlatilag élvezhetetlenek az EA játékok.. legalább is a Frostbite engine-re alapulók biztos..

Meg ugye gondolom az a Vsync miatt van hogy ha 75hz ra állítom akkor felmegy 75 ig az FPS, csak input lagom van, amit az egyik válaszoló írt, hogy 60Hz-ra tegyem, akkor nincs input lagom, viszont nem képes a 60 at tartani szóval elég fura.. ha egyszer fel képes 70 fölé menni akkor a 60 at mért nem tudja fixen tartani?

2018. febr. 6. 19:03
 8/9 P.O.C. ***** válasza:

Más hozzászóló eddig nem írt hsz -t a kérdésedre, csak én.

A dolog meg azért van, mert mint mondtam a v-sync csak fix 60 vagy 120 FPS -el tud dolgozni. Viszont 75 Hz -en 75 FPS kéne, viszont a kártya csak 60 FPS -t termel v-sync miatt. Tehát a monitor néhány képkockát kénytelen megismételni. Ezzel már kész is van a fincsi kis lagg.

60 Hz -en viszont többé kevésbé szinkronban van a monitor és a VGA.

2018. febr. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen azóta 60 on is van, csak mondom onnan meg leeseget néha néha de pl érdekes mert szinte mindig a Ballroom Blitz, Amiens mapokon.. csak ugye a kerdes meg mindig az hogyha a 75 hz n képes elérni a 75fps-t amit nagyjából (max 67-68 ra esik le) képes is tartani akkor ha 60fps re zárom azt a 60 at miért nem képes?
2018. febr. 13. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!