Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Laptopomat újra szeretném...

Laptopomat újra szeretném telepíteni, de hogy? (Lentebb)

Figyelt kérdés
Van egy 5,5 éves Asus( www.asus.com/us/Laptops/K55VD/ ) laptopom, melyen egész végig Win7 volt, de már nagoyn lassú, nem működik rajta semmi, akadozik stb. Elmentem, hogy veszek egy Win7-et de meglepő módon az eladó a Media M-ben azt tanácsolta, hogy torrentről töltsem le, vagy akár tegyek rá Win10-et. A baj csak az, hogy ehhez nem értek. :D Pedig Torrentezni szoktam, de letölteni egy op.rendszert majd azt feltelepiteni már nem. Valaki tudna ebben segíteni? és megéri még a linkelt laptopot újratelepíteni? csak mert nem nagyon van most pénzem hasonló kaliberű újra.

2018. febr. 10. 11:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Az én laptopon 12 éves és Dell.

Merthogy nekem kell egy laptop, hátha mozgásba lendülök, akkor jó lesz.

Nemrég vettem, kapott egy gyors procit, 4 GB RAMOt és egy PC-ből kinőtt 128-as SSD-t.

Win7 került rá és szárnyakat kapott, arra tökéletes.

Win7 jött, ahonnan lehetett, a RUFUS nevű programmal írtam egy USB-s bootolható telepítő "lemezt", nagyon gyorsan települt, harmad annyi dő alatt mint vinyóra.

Ha a WIN7 Nálad "újkorában" elég gyors volt, akkor telepítsd úrja és ismét a régi lesz...

2018. febr. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ja! A telepítendő WIN7 *.iso kiterjesztésű legyen.
2018. febr. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

óó persze, nekem tökéletes a win7, csak menjen normálisan. köszi.

Lehetséges, hogy még az is jót tenne neki, ha kifújatnám portalanítás céljából?

2018. febr. 10. 12:04
 4/10 anonim ***** válasza:

A kifújás nem jót tenne neki, hanem kötelező.

Kb. fél évente célszerű megtenni.

Én még azt az eretnek dolgot is megtettem, hogy telepítés után letiltottam a frissítést, mert hozzájárult a lassuláshoz.

Sok szempontból persze szükséges lenne, de amíg minden megy, lemondok róla. Mentségül van rajta fizetős vírusvédelem, persze ez csak részben vigasz.

2018. febr. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 AntZ ***** válasza:

Töltsd le innen:

[link]

Kis segítség hozzá:

[link]

2018. febr. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek. Annyi meg,hogy kifujatni hogy? Szet kell szedni vagy eleg ha veszek ilyen suritett levegot es azzal befujkalok? Esetleg vigyem el szakszeru helyre?
2018. febr. 11. 11:19
 7/10 AntZ ***** válasza:
Szét kell szedni, máshogy nem lesz jó.
2018. febr. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Érdemes szétszedni, főleg ennyi idő után. A sűrített levegő arra jó, hogy 3-4 hetente átfújd, de sanszos hogy ennyi idő után már egy marék kosz ki fog jönni. Illetve 5 év után nagyon illik egy újrapasztázás is.
2018. márc. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A megoldás:

Keresel egy Windows 7 telepítőt a neten. Erre javaslom az oprend.hu-t. Amire figyelj, hogy 64 bites változat legyen. Ezt kiírod akár DVD-re, akár egy pendrive-ra. Előbbire szinte bármivel írhatod, míg utóbbihoz én a Rufus-t ajánlom.


Ha megírtad, és mindent lementettél, hagyd az adathordozót a gépben, és indítsd újra, és lépj be a BIOS-ba. Ezt úgy teheted meg, hogy mikor felvillan a kijelző, lenyomod vagy az F1-et, vagy az F2-t, vagy pedig a Del-t (nem tudom, melyik lesz jó, a géped kézikönyvében nem találtam erről infót). Ezek után a kézikönyvben leírtak szerint állítsd be az adathordozót az elsődleges eszköznek (a kézikönyv ezt a "Rendszer BIOS-beállítások" részben taglalja). Ha sikeresen beállítottad, nyomd meg az F10-et, és válaszd az igen (yes) lehetőséget.


A fenti műveletsor után a gép magától újraindul, és egy ponton kérni fog, hogy nyomj meg egy gombot a folytatáshoz. Tégy így. Ezután pedig már a telepítő fog végigsegíteni a telepítésen, azonban VIGYÁZZ, hogy milyen rendszert választasz akkor, mikor a telepítő erre lehetőséget ad! Azt a verziót válaszd, amihez van kulcsod (ezt jellemzően a laptop alján találod, egy CoA matricán).


A végeztél a telepítéssel, helyezd a DVD meghajtóba a gyártó által adott lemezt, és telepítsd róla a szükséges dolgokat. Ezután meg már menni fog.



És akkor a takarítás: SEMMIKÉPP ne összeszerelt állapotban próbáld tisztítani! Ezzel csak rontani fogsz a helyzeten. Ha bízol magadban, szedd szét a gépet útmutató alapján, porold ki, és a hűtőn cserélj pasztát, esetleg hővezető lapot, ha az is van. Ha viszont a fenti sorok kínainak hatnak, inkább keress egy szakit a hardveraprón, párezer forintért megcsinálják neked. Fontos, hogy ne csak tisztítást, hanem pasztázást is kérj, mivel ha az kiszárad (ez már jó eséllyel megtörtént), akkor akárhogy pucolod a gépet, ugyanúgy melegedni fog.

2018. márc. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Értelek kedves utolsó és nagyon szépen köszönöm a bő és értelmes választ!

Még csak annyi kérdés az op.rendszer telepítésével kapcsolatban, hogy a gyártó által lemez gondolom az Asus Laptop lemezét érted; ja és mi az a kulcs? :D

Köszi előre is!

2018. márc. 8. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!