Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az én emailemről használja...

Az én emailemről használja ismerősöm facebookját. HA feltöröm kapok valami büntetést?

Figyelt kérdés

2018. febr. 14. 19:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Ja, hogy ha kérsz egy jelszó emlékeztetetőt, te azt már feltörésnek hívod? Akkor én a múltkor meghekkeltem egy gépet. Ki volt kapcsolva, és én bekapcsoltam. XD
2018. febr. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem feltörés az hogy belépsz a megszerzett adatokkal, de jogosulatlan hozzáférés büntetendő ugyanúgy.


Btk. 300.§:

"(1) Aki számítástechnikai rendszerbe a számítástechnikai rendszer védelmét szolgáló intézkedés megsértésével vagy kijátszásával jogosulatlanul belép, vagy a belépési jogosultsága kereteit túllépve, illetőleg azt megsértve bent marad, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő."

2018. febr. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De az e mail miatt az én fiokom nem?
2018. febr. 14. 21:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem, ha pedig a te fiókod akkor neked kell lépéseket tenned hogy más ne férhessen hozzá (megváltoztatod a jelszót). Ha más profilja, akkor viszont neki kell független e-mail címre átenni a bejelentkezést hogy ne legyen másnak hozzáférhető.


A jelenlegi helyzet nem kevés visszaélésre ad alapot, és aki elköveti a visszaélést, az fogja a következményeit viselni.


Ahelyett hogy magánlevelezésekbe vagy egyéb személyes dolgokba készülsz beleturkálni inkább azt intézted volna el hogy az e-mail címedről átírják a bejelentkezést egy másikra. Ha te ezt nem tetted meg, és még vissza is élsz más fiókjának a tartalmával, te leszel érte a felelős. Hiszen nem tettél meg minden tőled telhetőt hogy az esetleges bűncselekmény elkövetése esetén ne te legyél az első számú gyanúsított.

2018. febr. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!