Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen fényképszerkesztő...

Milyen fényképszerkesztő programokat tudtok ajánlani profi fényképésznek?

Figyelt kérdés
Profi fényképező gépem van és ideje letöltenem egy programot amivel szerkeszthetem a portréimat (szépséghibákat tüntethetek el, leretusálhatok néhány kósza hajszálat, elmoshatom jobban a háttért stb....) valamint olyan képszerkesztőt keresek amivel élesíteni tudok a tájképeimen jobban kiemelhetek adott színeket. Fényképészek mit tudtok ajánlani? Ti mivel dolgoztok? Esetleg ha oldalt linkelnétek ahol letölthetem vagy megvásárolhatom a programot az hasznos lenne. Köszönöm.

2018. febr. 18. 19:20
1 2
 1/11 anonim válasza:
92%

Bocs... de profi fényképésznek kell ilyet ajánlani? :)))


Amúgy nyilván a PhotoShop

2018. febr. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%

Hello.

Adobe Photoshop

Adobe Lightroom

Link: [link]

2018. febr. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Pár nyílt forrású, ingyenes program:

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]

2018. febr. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

Profi fényképész tudja, hogy "élesíteni" nem lehet... stb.

Nem profi vagy, hanem egy sokpénzű amatőr, aki azt hiszi hogy attól, hogy be tud kapcsolni egy DSLR-t és fe tud tenni rá egy drága obit, már fotós lesz.

Elmondanám, hogy egy profi fotós egy játék géppel is jó képeket csinál, egy beképzelt pénzeszsák egy milliós felszereléssel is szart.

2018. febr. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Elmondanám kedves utolsó hozzászóló hogy majdnem 10 éve fényképezek csak eddig cégek vették meg a nyers képeimet amiket felhasználtak és én megdolgoztam minden egyes felszerelésemért nem anyuciék pénzén vettem tizenévesen az első gépem úgyhogy szerintem nem kéne ítélkezni
2018. febr. 18. 20:09
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
10 éve adsz el fotókat, de a Photoshop nevet még egyszer sem hallottad...
2018. febr. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
De amúgy ezt tényleg ezt hogy? :D Én nem vagyok pro, nem ebből élek, de számomra elképzelhetetlen, hogy az utómunkát bárki másra bízzam. Te voltál ott, amikor megnyomtad az exponáló gombot, te tudod, mit szeretnél átadni a képeden keresztül stb. Mintha a meló végén leadnád valakinek az sd-kártyát. Nem bántásból, csak megesz a fene, ezt tényleg, ezt most így hogy...? :O
2018. febr. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Fárasztó ez a profizmus...
2018. febr. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, messziről jött ember azt hazudik, amit akar.

Aki profi, az itt ezen az oldalon nem kérdez, hanem válaszol. A stílusod, a vergődésed, meg az egész rólad kialakult benyomás egy amatőrre... bocsánat, nem is amatőrre, mert az amatőrben ott a szakmai iránti alázat és a tanulás képessége, hanem egy pénzes bunkóra vall.


"Cégek vették meg..." Zs-kategóriás aktfotókat csináltál harmadrendű szexmagazinokba?

2018. febr. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

profiként tényleg illene legalább annyit ismerni, hogy az Adobe Photoshop és a Lightroom a két fő iparági szabvány, amit szinte mindenhol mindenki használ profi környezetben (meg egy csomó amatőr is magas szinten).

ezen kívül akad még jópár egyéb program, mint a szintén profik által használt PhaseOne hátfalakhoz használt Capture One szoftver, a Nikon Capture NX programja, a Canon profi gépeihez ajándékba adott Canon Photo Professional és a profi környezetben is előforduló, de inkább amatőrök és spórolós cégek körében népszerű ingyenes PS másolat a Gimp. aztán ha ezek már megvannak, akkor jöhet a következő lecke, ezek használata, meg hogy milyen egyéb kiegészítőket kell/lehet/éredmes letölteni hozzájuk.


nem érdemes hajbakapni. tényleg lehetséges, hogy valaki tényleg profiként dolgozik, fotózásból él és sosem kellett szerkesztenie a képeit. ezzel nem feltétlenül van gond. vannak ilyen megrendelők (sőt olyan is, aki még a kártyát is elkéri, hogy biztos ne maradjon meg nálad a kép - persze ki is fizeti).


viszont ha már ilyen amatőr kérdést tesz fel az ember, akkor legalább ne írja bele, hogy ő mennyire profi, mert csak nagyzolásnak tűnik és támadási felületet ad a kötözködésre!

meg ugye ha valaki annyira profi, hogy 10 éve ebből él, akkor ismer egy csomó fotós, retusőr és laboráns kollégát, akiktől meg lehet kérdezni, hogy "és te melyik programot használod legszívesebben, neked mi jött be leginkább" és mindjárt nem néznek hülyének, hogy még a legalapabb programokat sem ismered. de ha ezt egy nyilvános fórumon csinálod...

2018. febr. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!