Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen fényképszerkesztő...

Milyen fényképszerkesztő programokat tudtok ajánlani profi fényképésznek?

Figyelt kérdés
Profi fényképező gépem van és ideje letöltenem egy programot amivel szerkeszthetem a portréimat (szépséghibákat tüntethetek el, leretusálhatok néhány kósza hajszálat, elmoshatom jobban a háttért stb....) valamint olyan képszerkesztőt keresek amivel élesíteni tudok a tájképeimen jobban kiemelhetek adott színeket. Fényképészek mit tudtok ajánlani? Ti mivel dolgoztok? Esetleg ha oldalt linkelnétek ahol letölthetem vagy megvásárolhatom a programot az hasznos lenne. Köszönöm.

2018. febr. 18. 19:20
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Hajlok a felé, hogy egy trollhoz van szerencsénk. Mert hát miről ismerszik meg legkönnyebben a troll?

Igen, igen , arról, hogy provokál.

Innentől fogva több szót nem is igazán érdemelne ez az egész....Esetleg annyi, hogy váljék egészségedre, remélem jól szórakoztál, sikerült egy kicsit felkorbácsolni az indulatokat, de ha alapból ez volt a cél akkor nem volt olyan nehéz a feladat.


Tudjuk, hogy a fórumokon nem mindig az minden mint aminek elsőre látszik. A feltett kérdésből is minél többet olvasom egyre jobban kezd kilógni a lóláb....:)

Egy kicsit több az információ mint amit a kérdés megkövetelne. Túl sok mindent tudunk meg rólad, amit elég provokatívan adsz elő.....


Ismerjük a mondást: A stílus maga az ember. Vagy: A modorod megmutatja mennyit érsz.


Ezek alapján vizsgálva a kérdésedet elég lesúlytó a kép ami rólad körvonalazódik. Persze csak ha azt feltételezzük, hogy nem vagy troll....

Troll kérdésnek sem tökéletes szerintem, túlságosan kihangsúlyozod a profi szót amit azért fotós körökben illik fenntartásokkal fogadni. Mert érvényesül a messziről jött ember tipikus esete aki bármit állíthat magáról....


A másik, ha nekem segítségre van szükségem akkor nem fogom magamat fényezni, hanem még azt is elhallgatom amit tudok. Stílusommal igyekeznék megnyerni magamnak azokat akik nálam okosabbak és esetleg hajlandóak lennének segíteni nekem. Nem pedig úgy kérdezni, hogy közben még arcoskodom is.


Szóval szerintem egy profi nem így tenne fel kérdést. Már az nevetség számba megy, hogy magadat profiként tünteted fel de még nem hallottál képjavító szoftverekről. Ez nem életszerű , ezért is bűzlik a kérdésed már első olvasatra is....


Egyébként már én is tettem fel troll kérdést, de én legalább a humor oldaláról közelítettem a dologhoz nem pedig provokáltam. Milyen vakut javasoltok vadfotózáshoz és egyéb ökörségek....


Elmesélek egy szomorú példát arra, hogy a neten nem minden az ami elsőre látszik.


A youtubon volt egy emlék videó egy motorbalesetben meghalt lányról. A videó készítője nem írt semmilyen részletet a körülményekről. Fiatal huszonéves lányról van szó nagy sportmotorral volt róla egy kép.

Másfél - két óra alatt lenyomoztam, hogy a Balatonnál történ abban az időben egy motorbaleset.De nem volt egyértelmű a dolog voltak ellentmondások is és a baleset időpontja sem volt meg pontosan.

A lényeg, hogy az egyik youtubeos regisztrációmmal részvétet nyílvánítottam és csak annyit kérdeztem meg, hogy mégis mi történt vele. A másik youtubeos regisztrációmmal válaszoltam a saját kérdésemre, hogy szerintem ő volt annak a balaton környéki baleset áldozata. És igen, a videó készítője megerősítette a feltételezésemet, hogy valóban abban a balesetben történt a tragédia.


Ez csak arra volt példa, hogy a neten nem látunk a hozzászólások mögé, és soha nem tudhatjuk, hogy ki milyen szándékkal fogalmaz meg egy kérdést, vagy egy választ....

2018. febr. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!