Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linuxon hogy kell beallitani,...

Linuxon hogy kell beallitani, honnan bootoljon? Nem is latja se a dvd-t, se a pendriveot, Windowst tennek fel.

Figyelt kérdés
F8 es F12 gombokra mutat par sort, de ugyanugy bejon a bejelentkezesi kepernyo.
2018. febr. 21. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem a linuxon állítod be honnan bootoljon, hanem a biosban. Ha nem látja a bios akkor viszont valami nem stimmel a telepítővel.
2018. febr. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

koszi, nagy nehezen beleptem a biosba.

mobilneten nezyetm, f8at es f12t ir, de vegul escapepel sikerult.

a dvd uj, csak en nem vagom.

ha csinalok rola mobillal kepet, tudsz segiteni

egy kerdojelet sem tudok tenni

egyelore a billentyuyettel is kuzdok, nem tudom magyarra allitani, hol lehet eyt linuxban / kerdojel

tennek fel kepet a biosrol ha itt leszel

2018. febr. 21. 18:48
 3/7 anonim ***** válasza:

Milyen linux?

Amúgy szinte az összes linuxban van beállítások menü ahol lehet a különböző billentyűzet beállításokat elvégezni.

A biosban meg legtöbbször van valamiféle Boot vagy setup elnevezésű fül (legtöbbször ilyen elnevezéssel találkoztam) és azon belül meg lehet találni a boot sorrendre vonatkozó beállítást.

2018. febr. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

hat en meg egy nevjegyet sem talalok, h mi ez.

a settingsben megvan a keyboard, de nyelvet nem talalok benne.

2018. febr. 21. 19:13
 5/7 anonim ***** válasza:

Miért tennél fel Windowst? Mi az, ami nem megy Linuxon?


Gyárilag Linux volt a gépen? Mert akkor ha Dell gép, akkor Ubuntu, ha meg HP, akkor Suse. Mindkettő elég jó.


Hogy néz ki a Linuxod? Bal oldalt vannak az alkalmazás ikonok, vagy alul van egy tálca?


Adj a Linuxnak esélyt. Kis tanulás után sokkal jobb, mint a Windows, hacsak nem vagy hardcore játékos.

2018. febr. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Endless.

Van talca.

Asus gep.


Elso nap a wifit latta, de hiaba adtam meg a jelszot sokszor, nem csatlakozott.

Gondoltam a linux miatt, de erdekes modon masnap minden gond n;lkul felcsatlakoyott.



na de itt a nagzobb gond.

gondolom latod is.

en gzorsan gepelek, es bar vannak rajta magzar billentzuk, ay angolt vesyi figzelembe, es sehogz se tudom atallitani.

van a menuben keyboard menupont, de nzelv nincs benne.

ey meg rohadt idegesito, vissyaterni minden y/z karakterhey es kijavitani, mikor amugz vakon gepelek es sokat.

ja es nem csak y/z problema, hanem ekeyeteim sincsenek, es jelek sem. se egz kukac, se egz kerdojel, semmi.

messengeren total erthetetlen h mit akarok irni a masiknak.

2018. febr. 24. 11:05
 7/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy alapból csak angolt tud, de pillanatok alatt föl lehet tenni a magyart.

Ha van Synaptic rajta, akkor ott keresni is tudsz, ha nem, akkor parancssorban: sudo apt-get install synaptic

És utána már grafikusan tudsz telepíteni bármit. Százszor egyszerűbb bármit is telepítein, mint Windowsban.

2018. febr. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!