Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mostanában tesztelgettem a...

Mostanában tesztelgettem a böngészőket, mert a Firefox-al szépen lassan jönnek elő a gondok gyorsaság terén. Az Edge-re is szemet vetettem. Csak én vettem észre, hogy az az Edge baromi gyors?

Figyelt kérdés

Csak hogy ne higgyétek vaktába beszélek, Firefox-ot használok alapból. Régebben Chrome-ot használtam mert az akkori felállás szerint a Chrome volt gazdaságosabb. Aztán leszedtem random a Firefox-ot és az akkori gépemen az gyorsabb volt, kevesebb erőforrást fogyasztott, így akkor váltottam.


Viszont most az új Firefox-al indításkor 65-69% proci használat fordul elő mindig indításkor. Utána normalizálódik, de ez idő alatt akár a kurzor is szaggatva mehet, főleg ha netán mellette egy LoL van nyitva. Mivel azért picit zavar ez, meg hogy a Youtube-on a videó ablak előbb tölt be, mint maga az oldal (előfordult nem egyszer) ezért kíváncsiságból leszedtem a Chrome-ot is hosszú idő után először. Ez indításkor kb. 45 vagy 50%-ig megy proci használatban, de itt sosem fordul elő kurzor lagg. Mindez az Edge-nél max 25%-ot jelent, és mellette szinte klikk után bejön a böngésző maga olyan szinten, hogy már nyomhatok a keresőre pötyögni. Mintha csak új lapot nyitnék a 2 vetélytárs böngészőiben, hasonlót (!) csak a Chrome tud hozni.


A Youtube-ra visszatérve, magát a kezdőoldalt vitathatatlan, hogy a Chrome hozza be előbb az én gépemen. Őt követi az Edge, aztán a Firefox. Videók böngészésekor, vagyis egy videóra való rákattintásnál a Chrome és az Edge egálban van, de talán még a Firefox is ugyanaz. Hasonló gyorsasággal dolgozik ilyenkor mind3 böngésző. A firefox képes 60% proci kihasználásra kiugrani a videó és YT kezdőoldal megnyitásánál, és videózás közben magában olyan 30% körül megy. Azért a Chrome is hasonló, ő 52 és 60% körülire ugrik ki videó megnyitásnál és a YT oldal megnyitásánál amúgy. Úgy tűnik az Edge is hasonló kihasználtsági értékekkel dolgozik.


A RAM használat számomra annyira nem fontos mert van elég, de azt is nyomon követem. A Firefox eszi a legtöbbet bő 760-800MB-al 5 lap után amik között a YT volt egyedül durvább, a többi ilyen gépigény-GYK kategória, kevés médiatartalom, több szöveg, gyorsabb betöltés. Az Edge meg a Chrome viszont nagyon hasonló értékeken mozog, 500-600MB szintén ugyanolyan megnyitott tartalmakkal.


Ami viszont nem tetszik a többiben, hogy pl a Chrome-ban a régi tevékenységeimből mindet törölnöm kéne és aztán importálgatnom a jelenlegi tevékenységeket amiket Firefox-ban végeztem. Ugyanez igaz az Edge-re is, csak ott elég lenne importálni. Az Edge-ben viszont nekem van valami idegen-érzetem. Nem görgeti az oldalt finoman, mintha kicsit kisebb lenne az oldal mérete maga. Picit máshogy néz ki. Ez azért is fontos mivel nem csak én használom a gépet. Tekintettel kell lennem másra is. Ők viszont a Chrome-ot is megszokták már, ezzel ellentétben az Edge-nek talán még az ikonját sem látták. Mindezek fényében, szerintetek érdemes volna váltanom? És ha igen, mire? Valóban ilyen az Edge, ahogy én tapasztalom? Nem fog később összegubancolódni/megzavarodni a folyamatos használat során, azaz netán fél/1 év múlva is szuperálni fog, nem lesz lassulás? Ki mit tapasztalt egyébként az Edge-el kapcsolatban? Van egyáltalán olyan, aki elkötelezte magát az Edge mellett és teljesen átállt rá?

[link] - hogy tudjátok milyen vas alatt futottak így a böngészők. Elnézést a terjedelemért, így jött össze :D



2018. febr. 23. 00:05
 1/4 fersk ***** válasza:
Kiskeni, a te oldalad a Prohardver, nem a GyK. :)
2018. febr. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Valóban, ott is regisztrálva vagyok, már adtam is el ott cuccoka.
2018. febr. 23. 14:05
 3/4 A kérdező kommentje:
Amúgy mire ez a gondolat? Értem, hogy kicsit teszt-szerű az irományom, de ez azért, mert olyan részletes akartam lenni amennyire csak lehet.
2018. febr. 23. 14:19
 4/4 fersk ***** válasza:
Szerintem ez az oldal inkább segítségnyújtás, mint "kivesézés" céljára szolgál.
2018. febr. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!