Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ugye nem lehet vírusos?

Ugye nem lehet vírusos?

Figyelt kérdés
Sziasztok! zenéket akartam letölteni youtuberól egy konvertáló weboldal segítségével. Le is töltöttem a zenéket és lefuttattam egy vírusirtást és semmit nem talált. Ebből nekem lehet bajom vagy ugye legális? A youtubera feltöltött zene linket bemásoltam és ugy töltöttem le őket a telefonomra. Ugye ez nem baj? És nem sértek semmilyen jogot vele? A válaszokat előre is köszönöm!

2018. márc. 5. 20:17
 1/5 Bubuka508 válasza:
Semmi gond nincs vele. A youtube-ra feltöltött dolgok legálisak, ha nem tölthető le valami csak úgy, akkor az is meg van oldva a programban, hogy ne engedje letölteni.
2018. márc. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
#1 és a szerzői joggal rendelkező tartalmakkal mi van?
2018. márc. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Bubuka508 válasza:
Azokat nem lehet letölteni, csak legfeljebb online megnézni/meghallgatni. Vagy rosszul tudom?
2018. márc. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha alapos akarsz lenni, akkor olvasd el a Youtube vonatkozó irányelveit, valamint a tartalmakra érvényes egyedi licencfeltételeket, és eszerint járj el, tölts le vagy ne tölts le. De én amondó vagyok, ma Magyarországon a dölgött lőtéri kutyát nem érdekli, hogy te milyen audiovizuális anyagot töltesz le _magadnak_ (hisz a jogszabály ezt engedi), amíg tovább nem osztod, vagy nem sugárzod nyilvánosan.

Másrészről, az online videó megnézése/zene meghallgatása nem lehetséges anélkül, hogy le ne töltenéd azt, magyarul te akkor is letöltöd az adott műved, ha csupán a megtekintés a célod vele. Innentől fogva, hogy te a böngésző temp könyvtárába töltöd le, vagy a zene mappádba "akarmi.mp3" néven, szerintem ez jogilag már ugyanaz a kategória.

Az pedig megint egy másik kérdés, hogy te nem közvetlenül a Youtube szervereiről, hanem a konvertáló weboldal szervereiről töltesz le, hisz a weboldal mögöttes szoftver csak úgy képes átkonvertálni a tartalmat, ha először letölti, majd konvertálja, végül elérhetővé teszi számodra is. Ennél fogva elképzelhető, hogy a konvertáló weboldal a tartalom megosztásával jogot sért, de ez egyrészt függ az adott országban érvényes szabályozástól is, másrészt a te fejed ettől ne fájjon. Ha nagyon sok fölös időd és pénzed van, keress fel egy ezzel foglalkozó jogi szakértőt, de én nem gondolnám, hogy érdemes ebbe ennyit energiát fektetni. Mivel neked nem kifejezetten a haszonszerzés a célod ezzel az egésszel, így szerintem nyugodtan töltsd le, amit le szeretnél.


Hogy vírus került-e a gépedre, az ugyan nem kizárt, de ennek egyrészt semmi köze az esetleges jogsértéshez, másrészt ha azóta nem tapasztaltál gyanús tevékenységet, a vírusírtó nem jelzett semmit, akkor szerintem nem lettél vírusos.

2018. márc. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válszokat 😊
2018. márc. 6. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!