Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért népszerűtlen az Opera...

Miért népszerűtlen az Opera böngésző?

Figyelt kérdés

Az egyik legrégebbi böngésző a piacon, idén lesz 23 éves. Végig kb 1-2% volt a piaci részesedése. 2013-ban a presto motort blink-re cserélték, de ezután se kezdték el többen használni. Időközben a cég egyik volt alapítója visszatért egy új böngészővel, ami funkcionalitásban a prestos operára hasonlít: Vivaldi névre keresztelt szoftver stabil mint a Chrome, de sokkal testreszabhatóbb. A Vivaldi részesedése is nagyon alacsony.


Csak a cég gyenge marketingje lehet ennek az oka?



2018. márc. 21. 16:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Opera 9.2 -ig használtam, ott kezdet szét esni.

Aztán végül egy átmaszkolt Chrome lett belőle.

Régen nagyon jó böngésző volt, csak kevesen ismerték.

Nem igazán öltek marketingbe pénzt, és nem volt más kapcsolat.

Mint pl. Chrome a google.com -ra látogatva egyből tolta,

hogy telepítsd az ő szuper gyors böngészőjét.

(Ennek köszönhette végül, hogy akkora részesedése lett.)

A második nagy ugrás a Chrome -nak, a FireFox bénázása volt Nokia stílusra.

Azaz 6-8 magos gépek avultak el, mikor Foxi tavaly 1 száll helyet áttért a többszálas megoldásra.

Csak a memória pusztítást nem sikerült megoldaniuk, hogy egy sima about:blank megnyitása ne használjon több RAM -ot mint egy komplet operációs rendszer.

2018. márc. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert az Edge - Firefox - Chrome trió nagyjából minden igényt lefed, az Opera pedig nem igazán nyújt olyasmit, amit az első három ne tudna. Régebben, mikor az Opera volt az első tabos böngésző, ráadásul a tabok sem sima lapok, hanem MDI ablakok voltak, meg volt benne egy rakat poweruser funkció, meg levelező, meg mittudomén, akkor még indok a használatára, ma már alig. Mivel több, mint egy átskinezett Chrome?


A Vivaldinak pedig nincs marketingje.

2018. márc. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szerintem ez féligazság.


Igen, az átlagfelhasználónak bármelyik böngésző megfelel, mivel csak egy címsor és max egy könyvjelzősáv kell nekik.


Még mindig vannak olyan funkciók az operában, amiket a chromeban és a tűzrókában nincsenek:


- beépített gyorshívó

- oldalpanel

- beépített adblock és vpn


Chrome-ban ezeket kiegészítőkkel valamilyen szinten lehet pótolni, csak épp sokkal több memóriát fog használni a böngésző.


Vivaldinak van levelezője is, a vivaldi mail.

2018. márc. 21. 21:35
 4/6 Alain Delon ***** válasza:
100%
Az emberek már csak ilyenek: az után mennek, ami körül nagy a hírverés. Az Opera körül nem igazán van ilyen. Mondjuk mögötte nem is áll egy olyan, mint a Chrome mögött a Google.
2018. márc. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok.


Kb. 1 évig használtam az új Operát is, nemrég váltottam vissza Chromiumra, mert Linux alatt a facebook, twitter videok sokszor nem indultak el Opera alatt, és a disqus-szal is voltak problémák. Ezt csak úgy megjegyzem.


"Igen, az átlagfelhasználónak bármelyik böngésző megfelel, mivel csak egy címsor és max egy könyvjelzősáv kell nekik. "


Igen, ez így, de ez nem csak az átlagfelhasználókra igaz. Én webfejlesztő vagyok, és egyetlen dolog miatt ragaszkodok a Blink motoros böngészőkhöz, a Developer tools miatt. Hogy ezen kívül mi van a böngészőben, azt szinte mindegy.

Összesen három bővítményt használok, de egyik sem létfontosságú, és amúgy is mindegyikből van Firefox-os változat is.


Ha nem dolgozom, csak böngészgetek, akkor sem vágyom többre, mint hogy egy jól működő böngészőm legyen, és ezzel tényleg így van a felhasználók 95%-a.


"Chrome-ban ezeket kiegészítőkkel valamilyen szinten lehet pótolni, csak épp sokkal több memóriát fog használni a böngésző. "


De ha a gyári funkció nem felel meg nekem, akkor lecserélem, és akkor már tökmindegy, hogy van-e gyárilag a böngészőben, vagy nincs.

Csak egy példa, a Just Proxy VPN nevű bővítménnyel Chromium alatt is két kattintással tudok VPNezni, viszont valamivel több beállítási lehetősége van, mint az Operás VPN-nek. De ezen kívül is van még néhány másik VPN bővítmény, lehet válogatni...

Ellenben, Opera alá sosem telepítettem adblockot, mert a gyári mindig is megfelelt nekem. Amúgy Chrome-ban is hamarosan lesz beépített adblock, valamelyik betában már van is azt hiszem. Sidebar is lett volna, csak a sidebar API-t a fejlesztés közepén valamiért elkaszálták.


Vivaldi most nem tudom, hogy áll, nem néztem mostanában. Korábban nem lehetett dokkolni a Developer tools-t a főablakba, és nálam valamiért volt egy kb. fél másodperces laggja minden egyes oldalbetöltés előtt, elég idegesítő volt.

2018. márc. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az Opera és a Vivaldi helyzete egy kicsit hasonlít a linux disztrók helyzetéhez.

Az Opera (a 12.17-es verzióig) azért volt népszerűtlen, mert rétegigényeket elégített ki: az emberek többsége számítástechnikai analfabéta, böngészők terén igazából csak egy címsor, és max egy könyvjelzősáv kell nekik. Testreszabható fülekre, oldalsávra, fejlett könyvjelzőkezelőre, skin testreszabására a többségnek nincs szüksége, ezért feleslegesen lennének benne ezek a funkciók a böngészőben.


Emellett a régi opera nem volt teljesen támogatott böngésző: neptun,etr,bankolás stb sokszor nehézkesen vagy egyáltalán nem működött vele. Volt a böngészőben maszkolás funkció, de az se segített mindig. Ezt tetézte, hogy sok gomb nem ugyanott volt benne mint a firefoxban vagy chromeban, és az átlagfelhasználót ez is elriasztotta az operától.

Utóbbi problémák a motorváltással megszűntek, de mivel így meg a power user funkciók eltűntek belőle, a szoftver használata okafogyottá vált.

Azóta visszatettek bele pár funkciót, de még mindig csak halovány árnyéka régi önmagának, chromehoz képest minimális előnyökkel rendelkezik.


A marketing pedig nem minden. A Google+ használatát is évekig erőltette a google, mégse lett népszerű.



Én Vivaldit használok, mert visszahozott jó pár funkciót a o12-es szériából. De ettől még ez is rétegigényeket elégít ki, emiatt a részesedése nemfog pár százalék fölé menni.

2018. ápr. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!