Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért van az, hogy a qBittoren...

Miért van az, hogy a qBittorent sokkal szarabb. mint az utorrent?

Figyelt kérdés
Én is átálltam most az ncore üzenete miatt, de ez a bittorrent egy nagy rakás fos. Nekem áttenni sem sikerült a torrent fájlokat, pedig mindent a leírás szerint csináltam. Most újra letöltöm őket, de nem értem miért írja ki a Bittorrent, hogy "letöltés", mikor nem kell semmit sem letöltenie, hiszen a fájlok megvannak, és ugyanarra a helyre tettem, tehát csak ellenőriznie kéne, azt cső. Meg állandóan azt írja ki, hogy "elakadt". Az utorrent sohase csinált ilyet, ha ncore-ról töltöttem le, lejött percek alatt és sose volt gond.

2018. márc. 23. 14:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Valami mégsem ugyanaz. Hozzáadáskor bejelölted hogy seedbe álljon? Ha nem, és meg van adva temporary mappa a letöltésekhez, akkor elkezdi letölteni.

Elakadni akkor szokott ha nincs elég hely a letöltéshez, vagy ellenőrzés/letöltés közben eléri azt az adatmennyiséget ami partial seederektől megszerezhető, és utána megáll mert nincs meg a 100% adat senkinél. Esetleg még hash hiba is szóba jöhet amire adhatsz egy kényszerített ellenőrzést.


A legértelmesebb az lenne új kliens-kezdőként hogy hagynál minden seedet a fenébe ha már nem vagy hit'n'runban, és a nulláról kezdenéd a seedelést csak a letöltött-befejezett torrenteknél. Ugyanis fogsz még eleget szitkozódni, amikor rájössz hogy a kliens nem zárható be még kényszerítetten sem a feladatkezelőből, hanem bármilyen gebasz esetén újra kell indítanod a gépet.

2018. márc. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Na most vettem észre, hogy bele a mappába letöltötte ugaynazt a mappát. Hát ez kész! Utorrentnél ez úgy működött, hogy felismerte a nagyagyával, hogy csak ellenőriznie kell ilyenkor. Hajajj...
2018. márc. 23. 14:32
 3/13 TR75 ***** válasza:

Én is qBittorrentet használok (igaz, nem enkórozom), és semmi bajom nem volt vele soha. A torrentkeresője már elég gyenge, amióta az eredeti torrentoldalak bezártak, vagy kimúltak, de nem okoz gondot torrentet keresni a neten. Ha jól osztják az adott fájlt, akkor percek alatt lejönnek a nagyobb cuccok is.

Szóval lehet, hogy nálad a környezettel van probléma.

2018. márc. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem is jobb kliens, csak meg kell szokni/tanulni a saját "hülyeségeit", ami minden programnak van. Csak már lehet nem emlékszel hogy az elején a utorrenttel is bénáztál valószínűleg, mint mindenki.
2018. márc. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
leírták hogy ha ezt a migrálást megcsinálják akkor kezd el szívózni a nélkül elvileg jó de én így is bonyolultnak találtam és inkább maradtam utorrentnél végülis még senki nem panaszkodott hogy így érte volna támadás
2018. márc. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
És miért lassabb a qBittorren, mint az utorrent?
2018. márc. 23. 15:23
 7/13 anonim ***** válasza:
Ilyen szempontból nem kellene különbségnek lennie, vagy nem a kliens miatt van. A mindenkori sebességek teljesen peerfüggőek, épp mikor kinek mennyi ráfordítható feltöltési sebessége van. Nem attól gyorsabb/lassabb a letöltésed, hogy milyen programot használsz, egyikben sincs semmilyen korlátozás vagy tiltás beállítva (ilyen szempontból pont az a rosszabb ha ősrégi klienseket használsz mint a 2.2.1-es utorrent, ami elavult technológiai képességekkel rendelkezik).
2018. márc. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Csináltam egy qbit mappát, abba tettem az összes fájlt, újra elindítottam a letöltést. Nálam simán ellenőrzött.

Az utorrentet gondolom előbb törölted.

2018. márc. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Na, most már úgy megbántam ezt a váltás, mint a kutya, amelyik kilencet ellett. Elkezdtem tölteni egy friss torrentet ncore-ról, mert azt mindig gyorsan vissza is tudja tölteni az ember, ha egyből leszedi. Hát 1.6%-on megállt, "elakadt".
2018. márc. 23. 19:23
 10/13 NicolasRT válasza:

Nekem is ezt csinálja sőt az utorrent is azt írja: "Peerek keresése." és nem csinál semmit.

Valaki tudja mit kell vele csinálni?

2018. máj. 16. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!