Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik Linux szoftvert érdemes...

Melyik Linux szoftvert érdemes használni?

Figyelt kérdés
Windowsról váltanék Linuxra otthoni felhasználás végett. Elég erős gépem van ennek alapján melyik Linux szoftvert ajánljátok? Tulajdonképpen régen sokat játszottam ezért lett egy erős gépem de most már nem játszok ezért váltanék.

2018. márc. 25. 12:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem szokás operációs rendszert szoftvernek nevezni(annak ellenére, hogy az).


Próbáld végig őket, és amelyik tetszik az marad, ingyen van.

Én Ubuntu Mate-t használok

2018. márc. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nem baj az szoftver és kész. pont ezért kérdeztem amugy hogy ne kelljen végig próbálgatnom
2018. márc. 25. 13:08
 3/11 A kérdező kommentje:
Linux-ra lehet vírusirtót tenni?
2018. márc. 25. 13:09
 4/11 anonim ***** válasza:
Lehet, de felesleges.
2018. márc. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ubuntu vagy Mint jó kezdésnek.
2018. márc. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez pont olyan amit végig kell próbálni. Főleg, mert nem tudni, hogy milyen géped van és, hogy mi neked a személyes preferenciád, hogy rpm, deb vagy más csomagokkal dolgozó disztrót akarsz.

Kezdőknek Linux Mint, Ubuntu, Suse, Mandriva, Fedora és hasonló egyszerűbb disztrók ajánlottak. Vagy a teljesen magyar fejlesztés a BlackPanther. Az is egy kiváló disztró.

Sok-sok rendszer kipróbálása után én a Mint-nél maradtam. Nálam már eleve a deb csomagkra épülő disztrók élveztek előnyt. Azután, hogy több félét kipróbáltam.

2018. márc. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Linux Mint-et javaslok, aztán hogy neked a KDE, a Cinnamon vagy a Mate felület tetszik, azt döntsd el és annak megfelelő változatot szedd le.

Vírusirtó van Linuxra (Clam), de teljesen fölösleges, mert egy kezeden megszámolod, hány elterjedt kártevő van Linuxra.


Póróbálgatni kell, aztán ki fogod tapasztalni a saját ízlésedet. Linuxon az a jó, hogy mindent testre tudsz szabni.

2018. márc. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"ezért kérdeztem amugy hogy ne kelljen végig próbálgatnom"

Ezek szerint tök mindegy neked, hogy melyik. Se szempontok, se igények... Foglalkoztál már korábban valamilyen Linux rendszerrel?

Én örülnék, ha sikerülne váltanod, de első körben az jön le, hogy szenvedni fogsz vele, ha még azt sem tudod, mi is az.

2018. márc. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Pipas Pisti ***** válasza:
92%

Én Fedorát használok, annak a KDE Plasma-s spinjét. Alaplapi intel a GPU azonnal felismerte és jól felismerte. Hátránya a Ubuntu/Mint vonallal szemben, hogy a nem teljesen free tárolókat külön fel kell venni, hogy média kodekeket telepítsen, ez pontosan négy egyszerű paranccsal véghezvihető. Én csak ajánlani tudom.


Vírusirtó: sok más véleménnyel ellentétben én használok vírusirtót. A Linux alatt nem nagyon lesz vírusod vagy hasonló kedves dolgod, de ha kapsz vagy tovább küldesz fájlokat, doksikat stb, akkor nem árt ha nem te terjesztesz vírust akaratlanul, nem kell, hogy Pestis Mary-t játszunk akaratlanul...


Próbálgatás: nincs olyan, hogy linux, hanem vannak disztribúciók (ubuntu, mint, fedora, opensuse) és vannak asztali környezetek (KDE, Mate, Gnome, XFCE stb.) ezek egymástól nagyon eltérnek. A legtöbb nagy disztribúció elkészül a legtöbb asztali környezettel, azaz csak a felsoroltak 16 különféle verzióban léteznek. Azt nem fogja senki megmondani és most te sem fogod tudni, hogy neked a KDE jön be, vagy éppen egy openbox-os felület. A fulextrás KDE, ami nagyon userbarát, eyecandy, szuperül néz ki vagy a csak az üres asztal, semmi csicsa, de nagyon hatékonyan használható kevésbé userbarát openbox. De a kettő közt van sok átmenet...


A youtube-n keress rá a LinuxMind-re vannak nagyon jó alapozó videói. Van discord csoportja, ott ha valamivel nagyon elakadsz, segítenek.

2018. márc. 26. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Tom Benko ***** válasza:
100%
Nekem Arch a nyerő. Mindjárt le is fognak pontozni, mert nagyon kockadisztró, meg elvont, pedig pont nagyon a segítségedre lenne. Már telepítéskor teljesen más az ideológiája, mint a winnek, úgyhogy nehezebben kattannak be a rossz beidegződések, és utána is kellően eltérő tud lenni, hogy így is maradjon. Alapvetően XFCE-párti vagyok, bár az megint hasonlít kicsit a winre, de nem túlságosan. Ugyanakkor most Gnome-ot használok, mert megtetszett. Az sem rossz az eltávolodáshoz.
2018. márc. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!