Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha x264-es filmek lejátszására...

Ha x264-es filmek lejátszására akarnék PC-t venni, érdemes hozzá külön videókártyát is vegyek? Linux alá fogok találni olyan szoftvert, ami a videókártya GPU-ját (is) fogja tudni használni az x264 dekódolásához?

Figyelt kérdés

Egy ASRock N61P-S alaplapot készülök venni.

A leírása szerint az integrált videókártya nagyjából jónak tűnik - bár én laikus vagyok -, legalábbis abból a szempontból, hogy a Full-HD felbontást tudja, így a TV-mhez fogom tudni csatlakoztatni.


Viszont ami a cél lenne - és igazából másra egyáltalában nem is használnám -, az az, hogy x264-es (max. tömörítési beállítások mellett) filmeket tudjak rajta (nyilvánvalóan akadásmentesen) nézni.


Hogyan döntsek? Milyen videókártyát keressek - ha kell külön hozzá?



2017. okt. 4. 20:59
 1/4 anonim ***** válasza:

A VLC Media Playerben automatikusan bekapcsol a hardveres gyorsítás:

[link]

az MPEG4 (H264/x264) videóknál támogatva van.


Bár ezen leírás szerint:

[link]

érdemes lenne Radeon HD 4000/GeForce 8 vagy annál fejlettebb videókártyát belerakni

2017. okt. 5. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm nagyon az infót!!

Keresek majd akkor egy ilyen kártyát.

2017. okt. 5. 09:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Kábé a 2 magos 2.4 GHz-es processzortól felfelé minden gépet rá tudtam bírni akár az integrált kártyájával is, hogy rendesen vigye a 264-es kódolású filmeket is.

VLC-vel.

2017. okt. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Árat neten nem találtam róla, így egyenlőre nem tudom megítélni.

De úgy logikus, hogy előbb majd kipróbálom integrált kártyával is. Ha az a legdurvábban tömörített x264-es filmet is flottul lejátsza, akkor mázlim van, megspóroltam egy videokártyát.

Ha nem, akkor elkezdem keresgélni a városban, hol kapható ilyen kártya.


Emellett szempont lesz valószínűleg az is, hogy ne az legyen, hogy bár lejátsza, annyira kihajtja a CPU-t/alaplapot, hogy közben süvít a ventillátor, mint az állat. Filmnézés közben elég illúzióromboló lenne.

2017. okt. 5. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!