Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet véglegesen...

Hogyan lehet véglegesen kiiktatni a Windows updatet?

Figyelt kérdés

Win 10-em van, és rendszeresen feldobja hogy frissíteni akar, de sosem sikerül neki. Ezen felül eléggé eszi a processzort. Ki szeretném kapcsolni.

Ez eddig szép és jó, kikapcsolom a szolgáltatásokban, le is tiltom. Pár óra elteltével, viszont automatikusan visszaáll. Először a "Letiltva"-t átállítja "Manuális"-ra, aztán még vár pár órát, és újra bedobja hogy frissíteni akar.

Gondoltam nem elég neki ha a services.msc-nél kiiktatom, úgyhogy kutakodtam kicsit a neten. Írtak egy olyan megoldást hogy a registry-ben kell létrehozni egy kulcsot, és azzal letiltani. Ezt is megtettem. Ugyanaz az eredmény. Próbáltam külön a registry-ben, külön a szolgáltatásokban letiltani, próbáltam egyszerre a kettőben letiltani. Újra és újra visszajön.


Valakinek van valami javaslata? Előre is köszönöm



2018. márc. 26. 17:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Javítsd meg a Windows Update-et, ne letiltsd. Ha a kocsiban elkezd pislákolni a bal első fényszóród, akkor kikötöd, hogy ne zavarjon a pislákolása? Nem? Naugye.
2018. márc. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 DjImipapa ***** válasza:
Hülyeséget én is tudok írni, mint az első.... de nem teszem. Frissítést teljesen(w7-w8.1-en) a services.msc-t futtatva, az ablakában a win update letiltás-leállítás-alkalmaz dologgal lehet megállításra bírni....
2018. márc. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
"Hülyeséget én is tudok írni, mint az első" ...az a hülye, aki letiltja a Windows frissítéseket, amikor szinte naponta jelenik meg egy Windows sérülékenység. Egy állandó internet kapcsolattal rendelkező számítógép meg nincs kitéve semmiféle sérülékenységen alapuló rosszindulatú támadásnak. Áááá nem. Idiots at work.
2018. márc. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
2018. márc. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Próbáltam bütykölgetni de nem ment. Azon kívül szerintem totál fölösleges is. Úgyhogy a javítás felejtős, de köszönöm válaszod :D


Ugyanezt a kört végigzongoráztam. services.msc Leállít, tilt, alkalmaz.. Minden egyes alkalommal. És minden egyes alkalommal újra és újra elindítja magát.

Annyit még elfelejtettem odaírni, hogy mindig létrehoz asztalon egy "Windows 10 frissítési segéd" nevű ikont, ami ugyanazt hozza be mint amikor magától dobja fel.

2018. márc. 26. 17:52
 6/17 DjImipapa ***** válasza:
0%
Meglepő, de SOSEM frissítem a gépet, kb. 3 évente ha már nagyon összevissza van, mert erősen használom, akkor újrateszem, és kész. Persze annak a szerencsétlen frissítéspártinak üzenem, nem ám védelem nélkül van a gép....és még senki nem törte fel a facebookomat(sem)!
2018. márc. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Az a szerencsétlen frissítés párti. Kb. 1 misit keres mint elismert IT-s szakember, szóval talán érdemes ráhallgatni. Persze le lehet tiltani a frissítéseket, aztán nagy megelégedettséggel használni a Windows XP-t, de ne csodálkozzon senki, ha egyszer csak a családi fotóknak pápá, helyette valami hasonló képernyő fogad titeket:

[link]

2018. márc. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 DjImipapa ***** válasza:
0%
Nem mellesleg a W10 kb semmire sem jó rendszer...ha fizetnének érte, akkor sem kellene.:)
2018. márc. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 DjImipapa ***** válasza:
0%
Nem annyira vitatéma ez, ilyen és hasonló képernyő a felelőtleneknek való, nekem még egy msn vírust se sikerült benyelnem, anno nagy divat volt...:)
2018. márc. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Attól függően, hogy ki hogy viszonyul ehhez, lehet vírusmentesen élni. Akkor van cink, hogyha a nem frissítéspárti driver-ei elkezdenek szórakozni. Konkrét példa: újraraktam a gépem (Win10 volt előtte is, 1 év 3 hónapja használom nagy megelégedéssel). Első lépésnek, még ügyködött az Update lekaptam minden driver-t. Addig viszont nem jött elő a VGA-m driver-e, mindig leállt valami hibaüzenettel. Frissített az Update, és láss csodát, megszűnt a gond. Persze ez főként azokra vonatkozik, akik mondjuk csak az Update-t kerülik, de a driver-eket frissen tartják. Azoknak nem árt a rendszert is frissen tartani. Mindezek mellett figyelmesen kell böngészni az interneten, megbízható forrásból letölteni és akkor nem lesz gond. Win10 előtt én is frissítések nélkül éltem. Mikor a bátyámnál is Win7-en az imént említett driver-probléma előjött, és nála is a frissítés oldotta meg, akkor rájöttem, hogy nem egy nagy hülyeség az Update. Nyilván eddig sem tartottam annak, csak nem használtam.


A sebezhetőségekről meg annyit, hogy várjatok 5-10 évet. Előjön egy hasonló kaliberű sebezhetőség, amit majd akkor fognak felfedezni, és idáig visszamenőleg minden hardvert érinteni fog. Kis összeesküvés-elméletek fíling befigyel :D Poént félretéve, mondhat nekem bárki bármit, én már várom az első hírt ami meglebbenti az imént felvázolt elméletemet (5-10 év múlva már tényt).


Hogy ténylegesen a kérdésre is válaszoljak. Nekem is manuálison van, én állítottam be úgy, csak épp nálam annyi a különbség, hogy sosem indul be épp ezért magától. Ha elindítom a keresést a Gépházból, na akkor indul el a frissítési folyamat, addig nem igazán. Igaz volt ez Home 64bit, és igaz ez a jelenlegi Pro 64bit rendszernél is. Eleinte én is próbálkoztam a DirtyWindows-on olvasott cikk alapján a Registry-kben turkálni és beállítani. Egyébként totál véletlen, de itt van a megoldás: [link] - hozzáteszem, az emlegetett DirtyWindows cikket kerestem épp, mikor totál véletlen belefutottam ebbe. Végig is olvastam, már be is zártam, túl is tettem magam rajta mire jött a gondolat, hogy basszus, ez a megoldás :D Kérdezz rá a kérdés kiírójára, keresd fel, hogy mondja el milyen programokat használt. Bár ha engem kérdezel, ez tényleg eléggé orosz rulett játék, de ha ennyire zavar a probléma, próbáld meg.

2018. márc. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!