Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mkv típusú videóbna hogyan...

Martin66789 kérdése:

Mkv típusú videóbna hogyan lehet a feliratot elhelyezni felülre (Többi lent)?

Figyelt kérdés

Mkv videóban szeretnék egy két soros szöveget úgy elhelyezni hogy ne alul lent jelenjen meg hanem feljebb mert a film alapból tartalmaz égetett angol szöveget és csináltam hozzá forced feliratot csak sajnos így olvashatatlan.

Van rá valami megoldás hogy azt a bizonyos 2 sort feljebb helyezzem el? VLC-ben tudom hogy át lehet állítani fentre de én nem szeretném ott állítgatni hanem ha lehet akkor ezt szövegesen, illetve programozva oldanám meg.



2018. márc. 28. 18:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Az \an8 tag jelöli az .srt feliratban a kép tetejét. De ez sajnos nem szabványos, sok lejátszó hibásan, vagy egyáltalán nem használja. Más formátumom pl. saa esetén ez az alapfunkciók része, mindig működik.


.mkv esetén azt javaslom, nyisd meg a fájlt Subtitle Edit-el, olvastasd be a módosítandó feliratot.

[link]


A módosítandó feliratokat igazítás menüponttal illeszd a képernyő tetejére.

[link]

[link]


Teszteld le a lejátszódon, majd ha szükséges mentsd más formátumban.

[link]


Ha minden jó, muxold újra az .mkv-t (MKVToolNix) immár a módosított feliratfájlt használva.

[link]

2018. márc. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!