Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Médialejátszóról prezentáció?...

TAMCSII87 kérdése:

Médialejátszóról prezentáció? (Médialejátszó program)

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek! Nem vagyok jártas a témában. Hogyan építsek fel egy ilyen prezentációt (power pointban)? Addig eljutottam, hogy címdia és hogy mi is az a médialejátszó (program). De nem tudom merre induljak tovább, lány létemre nem értek hozzá. Előre is köszönöm!

UI: Ha csak egy vázlatot írtok nekem az is megfelelő! :)



2018. ápr. 1. 15:48
 1/4 Lajos54 ***** válasza:

Itt eleve van egy kis értelmezési probléma. A prezentációt nem médialejátszó programmal "vetítjük", hanem magával a PowerPointtal. Bár úgy is el lehet menteni, hogy bármelyik médialejátszóval is nézhető legyen, de akkor a PP lehetőségeinek jó része kimarad, inkább csak egy bemutató videó lesz belőle.

Ha magának a prezentációnak az elkészítése (felépítése) nem megy, azt pár mondatban nem lehet leírni, az egy kicsit bonyolultabb. Ebben az esetben egy kicsit olvassál utána:

[link]

2018. ápr. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Csak szerintem kicsit félreértelmezted.(Vagy csak én írtam le rosszul, bocsi) Nem szeretném levetíteni egy ilyen programmal vagy ilyesmi. A power pointot tudom kezelni. A probléma az, hogy nekem egy beadandót kell készítenem a médialejétszó programokról. És ebben szerettem volna segítséget kérni, hogy mit érdemes leírnom ebbe a prezentációba a médialejátszó programokról, mert sajnos mint már említettem nem vagyok jártas a témában.
2018. ápr. 2. 10:50
 3/4 Lajos54 ***** válasza:

Na igen, így egy kicsit másképp hangzik :)

Ebben az esetben viszont javaslom, hogy nézz utána a neten, sok leírást lehet találni úgy általában a médialejátszókról, vagy egyes típusokról külön-külön is.

Kiválaszthatsz egy bizonyos típust (akármelyiket, de célszerű az ismertebbek közül, mondjuk a VLC-t), a működési leírásából lehet ötleteket meríteni. Azt Neked kell tudnod, hogy mennyire legyen részletes.

Én mondjuk a telepítéstől kezdeném, majd leírnám, hogy az adott player milyen médiaformátumok lejátszására alkalmas. Aztán a kezelőfelület beállítására térnék ki, majd pedig a hozzárendelés(ek)re, hogy miképpen kell beállítani az adott formátum automatikus megnyítását. A plusz szolgáltatásokra is ki lehetne térni (például az említett VLC esetében a léptetés és hasonlók, vagy akár az állókép-mentés lehetőségéről.

Végül kiemelve (vagy akár előbb) az adott lejátszó előnyeit más lejátszókkal szemben (például a Windows Média Player nem játszik le alapból egy csomó formátumot, telepíteni kell hozzá ezt-azt, de akkor sem tud mindent lejátszani, míg a VLC szinte bármit lejátszik alapból)

Ha saját képeket akarsz beilleszteni a prezentációba (egyébként ez a célszerűbb és főképpen korrektebb), akkor a képernyő mentés funkcióval (Print Screen billentyű) és egy egyszerűbb képszerkesztővel elég könnyen el lehet készíteni a szükséges képeket, ezekkel lehet szemléletessé tenni a bemutatót.

2018. ápr. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :)
2018. ápr. 3. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!