Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Biztos eredeti a Windowsom?

Biztos eredeti a Windowsom?

Figyelt kérdés

Tegnap találtam egy hirdetést, Windows 10 eredeti kulcsokat árul valaki 5000 forintért. Elég sok pozitív visszajelzése van az eladónak, ezért kipróbáltam, lássuk tényleg igaz-e. Megvettem, fél óra múlva megkaptam a kulcsot. Feltelepítettem a Windows 10 Home-ot, MSDN-es iso-ból és aktiváltam sikeresen a vásárolt kulccsal.

Még mindig azon tűnődök, hogy tud valaki ennyire olcsón eredeti kulcsokat árulni? Ez legális?



2018. ápr. 7. 18:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha neki nulla forintba került beszerezni, a potom 5 ezerért is nyereséges eladnia. Attól hogy legális kulcsot ad el, nem biztos hogy a beszerzés körülményei vagy felhasználhatóság köre is legális lesz. Példa: van egy 3 licences szoftvercsomag. 1 gépre telepíti, az 1 darab. Majd ugyanazt a kulcsot még 2 embernek eladja olcsóbban, de annyiért hogy még így is jól jöjjön ki belőle.
2018. ápr. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Óvakodjon a külön megvásárolható termékkulcsoktól


Az Eredetiséget igazoló tanúsítványokkal (COA) együtt forgalmazott Termékkulcs-kártyákon (PKC) kívül a Microsoft nem forgalmaz termékkulcsokat önálló termékként. Ha termékkulcsokat kínáló aukciós webhelyeket, online apróhirdetéseket vagy más weblapokat lát, az azt jelenti, hogy a kulcsok valószínűleg lopottak vagy hamisak. Ha lopott vagy hamis termékkulccsal aktiválja a számítógépre telepített Windows rendszert, lehet, hogy a kulcs nem működik az aktiváláshoz, lehet, hogy azt más egy másik számítógép használja, illetve előfordulhat, hogy a Microsoft később letiltja azt, amikor bejelentik a kulcs lopását. A kívánt termékek beszerzésének legjobb módja, ha az új számítógépre előtelepített, eredeti Microsoft szoftvert vásárol, vagy eredeti Microsoft szoftvert vásárol egy hivatalos viszonteladótól.



[link]

2018. ápr. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket, de még mindig bizonytalan vagyok. :))
2018. ápr. 7. 18:54
 4/4 pinkpancser ***** válasza:
Matricát megkaptad? Ha nem, akkor már kell bizonytalannak lenned :)
2018. ápr. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!