Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik szövegszerkesztő vált...

Melyik szövegszerkesztő vált be nektek a legjobban?

Figyelt kérdés
Sokat küzködök velük...

2018. ápr. 9. 22:09
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Az adobe indesign minden szempontból a legjobb, de ha nem kiadványszerkesztéssel akarsz foglalkozni, akkor a word tökéletes kell legyen.
2018. ápr. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Milyen célra? Mert nem mindegy.
2018. ápr. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%

LibreOffice Writer.

Mivel ingyenes és több platformon is elfut (Ubuntu alatt ez az alapértelmezett), ezért szeretem, tudja, amit várok tőle (szövegformázás, saját stílusok kezelése, emellett a Calibre program jól konvertálja az ODT fájlt e-book olvasóhoz, és nem voltak fennakadásaim a doc, docx formátumra alakításkor sem). Mondjuk nagy igényeim nincsenek, kérdés kinek mire kell a szövegszerkesztő.

Amíg csak Windowst használtam, MS Word-ön dolgoztam, az új verziók nem tudom milyenek, én még a 2007-es újításait (amit nem mindenki díjazott) is kényelmesnek találtam.


Programozóként szkript íráshoz a Notepad++-t használom Windows alatt, Linuxon a Kate szerkesztőt. Ezek viszont nem formázott szöveghez vannak kitalálva.

2018. ápr. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha csak otthon pöntyögsz és érdekel a legális ingyenesség, akkor próbáld ki a Libre-t. Ha hivatalos anyagokkal is dolgozol, munkahelyen is MS Office van, akkor állj rá a MS-re.

És nem küzdeni kell vele, hanem elsajátítani a kezelését!!! Pl. MS Office esetében hivatalos és nemhivatalos netes forrásokból mindent meg lehet találni. Ugyanúgy a Libréhez is rengeteg forrást, tippet találsz. Ha a felmerülő problémákra nem keresed meg a megoldásokat a neten ott helyben (és alkalmazod) akkor marad a küszködés és az értetlenkedés, hogy "de szar ez a program..."

2018. ápr. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem is LibreOffice Writer. Működik Linux-on, Mac OS-X-en és Windows-on is. Word formátumokat (.doc, ,.docx) megnyitja és menti.

Képletekkel tűzdelt tudományos szövegeket LaTeX-ben írok.

2018. ápr. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én már kb latexben írok mindent.


Platform független, ingyenes, esztétikusan néz ki, nem csúszik el stb mint a word és társai.

Magától kezel rengeteg dolgot és mivel nem kell egérrel kattintgatni gyorsabb is vele az írás

2018. ápr. 10. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Napló és regényífáshoz kell.
2018. ápr. 10. 08:36
 8/12 anonim ***** válasza:
ez egy jó téma, mert nekem is olyan kellene, ami ha megnyitom, akkor a végére ugrik, és nem nekem kell állandóan a végére lapozni
2018. ápr. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

közben rájöttem :)


Ctrl+End

2018. ápr. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam mindent. Az AbiWord vált be/tetszett/működött a legjobban, ennél maradtam :)

Köszi a segítséget! :)

2018. ápr. 10. 10:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!