Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért csinálja ezt az OpenOffi...

Miért csinálja ezt az OpenOffice-om?

Figyelt kérdés

Eddig nem volt vele probléma. Egy hete kezdte csinálni azt, hogy mentéskor lement egy olyan (pl: writer-nél) dokumentumot, ami hibás, ha simán rákattintok, nem nyit meg semmit, ha azonban kiválasztom, hogy ezzel megnyitom (Pl: Open Office Write-al megnyitás), akkor megnyitja.

Nem tudom, mit tudnék tenni, hogy megoldódjon ez, ebben szeretnék segítséget kérni. Vagy ... esetleg van más program, ami ugyanolyan, mint ez és letölthető, ha esetleg nem tudnám mégsem a továbbiakban megnyitni?


Köszönöm a segítséget, tanácsokat, válaszokat.



2018. ápr. 12. 19:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Kicsit kuszán írtad le, de sejtem, mire akarsz kilyukadni.

Tehát ha OpenOffice-ból nyitod meg, akkor simán megnyitja? Ez esetben semmi baja az OO-nak, és egyáltalán nem hibás a fájl, amit lement, csak vagy rosszul van elnevezve (.odt kiterjesztés kell), vagy hibásan van társítva a kiterjesztéshez a program.

Ha megjeleníted a fájlnévkiterjesztéseket, akkor mi a kiterjesztése annak, amit elmentettél?

2018. ápr. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia.


.odt a mentése.

Tehát lementeni lementi, de a kis dokumentum, amit én lementenék, az első ránézésre úgy néz ki, hogy semmi nincs ott és egy hibás dokumentum a kinézete. Rákattintok duplán és semmi, de ha jobb egérgombbal kiválasztom, hogy megnyitom, ahogy fentebb írtam, akkor megnyitja rendesen. Azt nem értem, miért nem menti úgy le, ha ránézek az egérmutatóval, egy rendes fájlt lássak, mint korábban.

2018. ápr. 12. 19:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem csak egyszerűen a társítás ment el? Próbáld meg az .odt-t újra hozzátársítani az OpenOffice-hoz.
2018. ápr. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 TappancsMancs ***** válasza:
Én is a társításra tippelek. File / jobb egérgomb / Társítás. Ha ott nincs benne a választékban akkor kitisztíthattad egy progival (pl) mint beállítást. Akkor jobbgomb és alul Program választása és keresd ki majd pipáld be, hogy minden ilyen fájltípust ezzel nyisson meg.
2018. ápr. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A társítással működik. Úgy felhozza nekem, de a másik viszont nem, a pipálós, hogy minden olyat azzal nyisson meg. Ott nekem nem engedi. Nincs semmi.
2018. ápr. 15. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!