Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik Windowst használjátok...

Melyik Windowst használjátok ezek közül Windows xp, vista,7,8,8.1,10? És miért az használjátok?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 13. 16:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
81%

XP-t semmilyen körülmények között ne használj.

Windows 10-et használok, mert kisebb a gépigénye mint a többinek.

2018. ápr. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Windows 10. Mert van benne Game mode (mondjuk a Windows 8.1-el én elégedettebb voltam általánosságban).

[link]

2018. ápr. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
41%

Ja: #2-es vagyok.

XP marharégi, nincs support rá,

Vista egy kalap kaki volt anno, nincs support rá és régi.

Windows 7 lassú és szintén elég régi.

Windows 8-at minek használnék, ha van 8.1

2018. ápr. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
77%

Windows 7 Professional X64


Már béta kora óta használom a hetest, ami lassan 10 évet jelent. Ez idő alatt összesen egyszer váltottam vissza az elődjére, akkor is azért, mert tartósan gondot okozott valamelyik frissítés. Illetve párszor próbáltam az újabb rendszereket is, mint a 8, 8.1, vagy épp a 10, de ezekkel maximum 4 hónapot bírtam, azt is ideggörcsök közepette. A 7-tel viszont semmi bajom, mióta megoldódott az a bizonyos probléma. Mindemellett nagyon takarékos, gyors, és stabil rendszer, ami nem rendelkezik modern telemetriával. A felülete kellően letisztult, egyszerűen használható. Mindemellett ehhez van teljesen legális licencem.


Viszont 2020 után bajban leszek, mivel végleg megszűnik a támogatása. Akkor még egy esélyt kap majd a 8.1, ha pedig nem válik be, akkor marad a Linux és a Wine.

2018. ápr. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Windows 7. 7 éves gép, Windows 7. :D Na jó, nem ezért. Mikor megvettem a gépet, ezt a rendszert tettem rá, legálisan. A 8.1 nem érdekelt, a 10-et próbáltam, először nem jött be, túl sok volt a kompatibilitási probléma. Aztán pár hónapja próbáltam mégegyszer, jobban tetszett, de nem annyira, hogy váltsak. A Windows 7 tudja amit kell, a 10 nem ad annyival többet a netezéshez vagy zenehallgatáshoz, amiért megérné váltani rá, napokat eltöltve telepítéssel és a szükséges dolgok beállításával. Nem a rendszer telepítése a sok idő, hanem személyre szabni azt. Majd ha új gépem lesz, akkor lesz Windows 10.
2018. ápr. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Windows 10 Home-t használok.


Az a bajom vele néha a frissítések elrontsák a rendszert, egy nap mindig csak azt a 1 db frissítést tudja telepíteni, be ragad a Defender frissítése a nagy frissítések után. Meg néha meg terheli a frissítések a gépe SSD-el is meg 8 GB rammal is. A legtöbbször mindig nekem kell be mennem a frissítések és telepítéséhez, és rá nyomnom a frissítések keresésére mert automatikusan ritkán tudja meg csinálni. A Win7-nél mindig automatikusan tudta telepíteni, sose volt ilyen bajom vele mint a Win10-n.

2018. ápr. 13. 16:40
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Win7 Home 64bit, 4 éve telepítettem, manuális frissítés.

Atom stabil rendszer lett mire ki jött a 8 -as, néha törlöm a beépített takarító programjával a cache -t, és egyéb maradványokat.

2018. ápr. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
82%

8.1 -> egy VM-en adminisztratív célokra (Windows only...). Azért ezt használom, mert ebből volt „felesleges” licenszem.


10 -> asztali PC-n leginkább csak játékra. Azért a 10-es, mert pl. a Forza-k csak 10-esen mennek, az utóbbi idők egyik leghasználhatóbb Windows verziója. Tudom, sokan az ellenkezőjét állítják, nálam pl. nagyon jól működik.


7 -> laptopomon virtuális környezetben IE+Java+Netbank.


Ennél régebbi retró sz..kkal nem foglalkozom.

2018. ápr. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Szirty ***** válasza:
100%

XP, Win7.

Mert a használt szoftverek ezeken futnak.

2018. ápr. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Miért nem kérdezi meg senki, hogy milyen a gép???
2018. ápr. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!