Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozásban hogyan kell...

2105as kérdése:

Programozásban hogyan kell megfogalmazni ha egy feltétel teljesül akkor álljon le a program?

Figyelt kérdés

Írtam egy programot c#-ban kb a felénél bele tettem olyan feltétel, hogy ha nagyobb számot adsz meg mint a már előzőleg beírt mondat karaktereinek száma írja ki hogy pl" rossz érték" ki is írj de a program végig fut és hát persze lefagy/kiakad hiszen ha nagyobb értéket adtál meg akkor az utána lévő utasítások nem tudnak lefutni.


Remélem érthetően fogalmaztam, bocs a helyesírási hibákért csak kicsit sietek.


2016. nov. 22. 20:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Programozásban sehogy.

C# console alkalmazásban például Environment.Exit(0);

2016. nov. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, valóban leáll a program. Úgy meglehet, hogy leáll a program, de a futtató ablak nem tűnik el ?

Mert a Environment.Exit(0); paranccsal a futtató ablak is eltűnik.

2016. nov. 22. 20:22
 3/13 SimkoL ***** válasza:
95%
Addig kéred be az adatot, míg a helyes feltétel nem teljesül - while -
2016. nov. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Application.Exit(0); ?
2016. nov. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha az exe-t futtatod, akkor persze, hogy bezárja, mivel a program nyitja meg az ablakot, ha a program leáll, az ablak is becsukódik. Ha cmd-ből futtatod, úgy nem lesz ilyen problémád. Illetve ha azt akarod, hogy a felhasználó el tudja olvasni, amit kiírtál, mielőtt bezárul, úgy rakj be a leállítás elé egy Console.ReadLine()-t.
2016. nov. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 SimkoL ***** válasza:
68%

Akik lepontoztak azoknak:

Egy programot úgy írunk meg, hogy helytelen adatoknál se szálljon ki, mert lehet hogy félreütötték, hanem lehetőséget biztosítunk a javításra.

2016. nov. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
#6 Ez preferencia, nem egyetemes szabály. Pláne nem egy kis programnál, ami gyakorlásnak van.
2016. nov. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 SimkoL ***** válasza:
33%
Ne szokja meg, nem tolunk ki a felhasználóval...
2016. nov. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
24%

"Egy programot úgy írunk meg, hogy helytelen adatoknál se szálljon ki, mert lehet hogy félreütötték, hanem lehetőséget biztosítunk a javításra."

Meg a nagy büdös lószart.

Az összes ipari konzolos program úgy van megírva, hogy hibás input esetén leáll és kiírja, hogy mi a hiba vagy hogyan kellett volna meghívni, semelyik nem fogja simogatni a felhasználót, hogy "próbáld meg még egyszer, hátha most sikerül".


El kéne már szakadni a Pascaltól meg a gimnáziumi érettségi szintű feladatmegoldástól.

2016. nov. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 SimkoL ***** válasza:
30%

Én 1986-tól a Rendőrségen dolgoztam és rendőröknek írkáltam programokat - rejtjelzőként is -. Szép lett volna, ha anno az útlevél mizériában a lekérdezéshez kapcsolódó programom elszáll egy hibás személyi szám miatt, amikor már 30-at berögzítettél, de még nem zártad le a 'pakkot'. Egy programnak felhasználó barátnak kell lennie.

'El kéne már szakadni a Pascaltól meg a gimnáziumi érettségi szintű feladatmegoldástól.'

A Pascal egy dolog mivel a kedvenc nyelvem, 'a gimnáziumi érettségi szintű' - t pedig itt nem lehet túllépni. De ha gondolod keress meg a Prog.hu-n, ott láthatod, hogy nem csak a Pascal a 'világom'.

2016. nov. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!