Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Megéri Win 7 Ultimateről Win...

Megéri Win 7 Ultimateről Win 10 Enterprisera váltani?

Figyelt kérdés

Baj van az oprendszeremmel, és le akarom cserélni. Most Win 7 Ultimate van, és az a kérdés, hogy maradjon-e, vagy telepítsek inkább újabbat. Nagyon szeretem a Win 7 Ultimatet, de a Win 10 is jól hangzik, csak sokmindent nem tudok róla.

Lenne értelme?



2018. máj. 11. 22:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Alapvetően otthoni használatra mind az Ultimate mind az Enterprise verzió felesleges.

Ha váltasz akkor Home vagy Professional verzióra válts.

2018. máj. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Az Ultimate - ami nagyvállalati felhasználóknak készült - teljesen felesleges otthoni felhasználóknak. Egy Professional is bőven elegendő:

[link]


Windows 10 esetén is hasonló a helyzet:

[link]

2018. máj. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

..."jól hangzik"...

Home verzió bőven elég.

2018. máj. 12. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
40%
Nem. A 7 az utolsó használható windóz, a 10 pedig a legrosszabb, amit valaha készítettek.
2018. máj. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Sose fogom megérteni, mit jelent, hogy felesleges. Legyen akkor 3.11, vagy 98.

Azért kérdezem, mert már nem sok 7-essel találkozok.


Amúgy mi tud felesleges lenni egy oprendszerben? Mindenben van olyan dolog, amit nem használok.

2018. máj. 12. 12:21
 6/21 anonim ***** válasza:
2018. máj. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

"Sose fogom megérteni, mit jelent, hogy felesleges."

Az, hogy olyan szolgáltatások vannak benne, amelyeket egy átlag otthoni felhasználó nem használ ki, de csak a tárhelyet/processzoridőt/memóriát foglalja feleslegesen.

Mintha bevásárolni tankkal mennél a közeli kisboltba.


"Legyen akkor 3.11, vagy 98."

Azoknak már nincs terméktámogatása, elavultak.

2018. máj. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
36%

#4: Ó, te drága, naiv gyermek! Látom, soha életedben nem használtál Windows ME-t, vagy NT 5.0-t. :)


A kérdezőnek: ha elég erős a géped, eredeti a Windowsod, és rendesen karban van tartva, akkor minden idők legjobb kiadása a Win10. Higgy nekem, az 1.03 (1987) óta használom őket. A fikázók többsége egy hulladék gépre telepíti fel a lopott Win10-et, persze rá az előző verzióra, mert a tiszta telepítés az b*zis. Nálam négy gépen van fent a Windows 10, és amióta feltelepítettem őket (két éve), hozzájuk sem kellett nyúlni. Amióta a cégemnél Win10-re váltottunk, a rendszergazdának alig van munkája.

2018. máj. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Intel Core i5-4690K CPU és 16GB RAM van nekem.

Értem így már a dolgot.

A Win 10 Pro jobb választás?

2018. máj. 12. 14:45
 10/21 anonim ***** válasza:

"A Win 10 Pro jobb választás?"

Vállalati gépen - amit Active Directory domainbe jelentkeztetnek be, használják a BranchCache-t, a Bitlocker-t, DirectAccess szervert, a Csoportházirend-del kordában tartják a felhasználókat - biztosan jobb. De otthoni célra felesleges.

2018. máj. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!