Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Photoshop, vagy más program?...

Photoshop, vagy más program? Hogy csinálják a neten azt ha ráteszed a kurzort egy fotóra és az szép lassan elkezd nagyobbodni, nagyítódni?

Figyelt kérdés

2018. máj. 14. 15:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez leginkább programozás kérdése. Ha az oldal magától csinálja akkor így lett megírva, vagy valamilyen beépülő modult alkalmaznak ami megcsinálja. Ha böngésző-kiegészítőről van szó, akkor is úgy van megírva hogy azt a feladatot megcsinálja a program.


Ez nem Photoshop és képszerkesztés kategória. Fel van töltve teljes méretben az oldal tárhelyére a kép, de a bejegyzésben csak előnézeti képként jelenik meg. Ha ráviszed a kurzort akkor lefut az adott parancs ami például megnyitja egy keretben a tárhelyen lévő teljes képet.

2018. máj. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, például JavaScripttel írhatsz ilyet, a többi infót pedig az első válaszoló már megírta.
2018. máj. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 tabaki ***** válasza:
... és nem kell hozzá GIF-animáció, hanem csak egy akármilyen, a böngésződ által felismert formátumú állókép. A program azt is ugyanúgy fel tudja nagyítani, mintha pl. egy képnézegetőben zoomolnál rá.
2018. máj. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, pedig bíztam benne hogy talán van ehhez kész program.

Azért a kérdésem pontosítása végett itt mutatok két példát.

1. Csak tedd rá fotókra a kurzort és "növekednek"

[link]

2. Elbillennek a fotók.

[link]

2018. máj. 14. 21:21
 5/6 tabaki ***** válasza:

Kérdés, hogy mit értesz „kész program” alatt. Olyan nincs, ami maguktól növekvő fotókat állít elő, amelyeket csak be kell rakni az oldaladra, és már működnek is -- egyébként az általad vélelmezett animált gifeket is a böngésző játssza le, de erre külön segédprogram nélkül is képes. Olyan előre megírt scriptek viszont vannak, amelyeket jóval kisebb fáradsággal felhasználhatsz weblapszerkesztés közben. Ha megnézed az általad linkelt oldalak forrását, láthatod, hogy azok is javascript-fájlokra hivatkoznak, vagy saját készletből, vagy az interneten elérhető közkincsből. Van, amelyiket letöltheted, és a saját HTML-oldalad mellé beillesztve is alkalmazhatod -- ilyen például a jQuery, amellyel csináltam neked egy nagyon primitív bemutatóoldalt:

[link]

A zip-fájl kibontása után leszel szíves a mappában lévő nagyitas.html fájlra duplakattintani, ekkor a böngésződben megnyílik. Én nem sokat értek az egészből (egyszerűen egy netes példát szabtam át néhány ponton), de ha a html-t és a hozzátartozó css-fájlt megnézed Jegyzettömbben, láthatod, hogy azok egészen egyszerűek, a lényeget a melléjük tett jquery-3.3.1.min.js scriptfájl intézi. Ez egyébként a helytakarékosság jegyében olvashatatlanná van zsúfolva; Ha a működése is érdekel, a normálisan szerkesztett (uncompressed) változatot is letöltheted, innen:

[link]

2018. máj. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ismét nagyon köszönöm a részletes választ. Átrágtam magam rajta, de sajnos ez már nekem "magas labda":( Viszont a többi ebben jártasabb olvasóknak nagy segítség lehet. Én meg maradok a Photoshop és a Sony Vegas adta lehetőségeknél.
2018. máj. 16. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!