Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » FPS drop 80-ról fix 35-50-re...

Beccikeseherezádé007 kérdése:

FPS drop 80-ról fix 35-50-re játékokban 1920x1080-as felbontásban. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Ezzel a problémával már fél éve küzdök,minden tökéletesen futott fixen,egyszer csak megjelent a semmiből és szinte minden javasolt megoldást megpróbáltam már,de semmi sem működött.


A címben megemlített értékek pontosan a rainbow six siege játékra volnatkoznak mivel azzal játszok a legtöbbet,de más játékoknál is előfordult már hogy az eleve magas fps-t fixen 35-50 közé dobja le 1920x1080-as felbontásban mindegy milyen grafikai beállításokkal játszom az adott játékot.Valamint a játék nagyon szaggat és akad amikor ledobja az fps-t(egyáltalán nem olyan mintha meglenne az a 35-50fps)

A probléma töltőképernyők után jelentkezik amikor már egy 20 perce játszok,vagy textúrák betöltése után.Érdekes módon alt+tab néha valamint a számítógép újraindítása is ideiglenesen megoldja a problémát a következő 5-10 percig.A render scaling levétele és a felbontás levétele fixen megszünteti a problémát.

Túlmelegedés volt a gyanús de több programmal is lemérve a hőmérséklet sosem haladta meg a 80 fokot.

MSI afterburnerrel és akármilyen más programmal mérve nincsenek kiugró értékek egyik hardver teljesítménye során amikor az fps megadja magát.Valószínűnek tartom-hogy a videókártyám haldoklik,bár ennek se szoftveres mérésekkel sem fizikai ellenőrzéssel nem látom nyomát.

Javasolt teendők amiket nem egyszer megpróbáltam de sajnos nem működtek:

A Vsync kikapcsolása

Malware és víruskeresők futtatása

Szétszedtem és újra összeraktam a PC-t kiporoltam,kifujattam

Teljes operációs rendszert újratelepítettem(eredeti windows 10)

Ellenőriztem,hogy a ventillátorok megfelelően megfelelő irányba fújnak-e.

hűtőpasza patentul a helyén van

nem égett el semmi

Memory leak ellenőrzés,semmi nem szökik sehova

és még biztos van valami amit kihagytam :D


A PC-m:

alaplap: MSI B250 Pc mate

RAM: 2x8GB Hyperx fury

Tápegység: EVGA supernova 550 G2 (550W)

Processzor: I7-7700K

HDD: 1TB Toshiba

SSD: Samsung 850 EVO 250 GB

Videókártya: MSI Radeon R9 280x (tudom,régi)

Monitor: Full HD 1920x1080 60Hz


A válaszokat és a tippeket előre is köszönöm!



2018. máj. 21. 17:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Az a 80 fok nem vészes, de nem is alacsony. Az én R9 390-em nagy terhelés mellett is 60-65 fokos. Én azért kipróbálnám lejjebb vinni a hőmérsékletét, hátha még is az a ludas.

Leveszed a gépház oldalát és odanyomatsz neki egy asztali vagy nagyobb ventit max fokozaton játék közben. Ez 10-15 fokkal lejjebb fogja vinni a hőmérsékletet.

egy próbát megér...

2018. máj. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!